Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Меддаведка для школы

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 28.04.11 11:14    Загаловак паведамлення: Меддаведка для школы Адказаць з выцемкаю

Мне патрэбна псіхалагічная дапамога з прычына неабходнасці браць меддаведку.

Даведку я раблю ў ЛАДЭ, бо ў мяне дрэнныя адносіны з педыятаркай, і бо ў паліклініцы вялізныя чэргі, а да неўролага яшчэ ў красавіку можна было запісацца толькі на лета.

У паліклініцы мне сказалі, што такую даведку яны не падпішуць. У школе, праўда, сказалі, што можна падпісаць у той паліклініцы, да якой школа - то бок у 1й (здаецца).

Ці рабіў хто-небудзь даведку не ў паліклініцы і ці былі праблемы праз гэта?

Яшчэ пытанні. а што калі дрэнныя аналізы? Янка хвараваты - аналіз крыві дакладна будзе не дужа добры. Акрамя таго могуць і яйкагліста якога знайсці - мы не труцілі. Што тады - не даюць даведку, ці што? Трэба труціць глістоў і пераздаваць?

І прышчэпку тую, што ў 6 год, мы не рабілі яшчэ (праўда нам і не званілі, магчыма з-за адцягнутых папярэдніх час гэтай яшчэ не падыйшоў)

Паразмаўляйце са мной - у мяне паніка. я баюся, што я не спраўлюся з атрыманнем слушнай даведкі Сумнік

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 28.04.11 12:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, звярніся да [мад.], яны дакладна рабілі сваю даведку па розных дактарах, а не ў паліклініцы.
Дзяўчаты, і не забывайцеся. што ў гэтай клятай даведцы мусіць быць напісана "годны да навучання ў АГУЛЬНААДУКАЦЫЙНАЙ школе"

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1246

ПаведамленнеДададзена: 28.04.11 15:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, каб вы ішлі ў школу па мікрараёне, маглі б і зусім не хвалявацца: не пасадзіць дзіця за парту 1 верасня ніхто не рызыкне, прыдуць па дзіця хоць з участковым(ага, не педыятрам, а упаўнаважаным))) і яйкі дыназаўраў, і адсутнасць крыві ў аналізе - не сталіся б перашкодай))).
Галоўнае, каб запіс быў, што годныя, а што там у аналізах - школе пляваць. На скрайні выпадак возьмеце накіраванне, запоўніце правільныя лічбы (... прадыктуюць) /мад.: з прозвішчамі ў прыват, калі ласка/ і прынясеце, скажаце, былі ў лякарні, пераабследаваліся ў знаёмага доктара. А калі што - у нас пацыент мае права выбіраць, дзе яму абследвацца і дзе лячыцца.

А ўвогуле, чаму не прыпішаце дзіця да іншай паліклінікі на нейкі час? У бабулі па мікрараёне, напрыклад. Падыдзіце туды са сваімі гатовымі абследваннямі, падклеіўшы іх дома ў картку , прыпішыцеся на паўгады(адна заява, адзін подпіс - і гатова), ціпа дзіця тут жыць будзе ў бабулі, зрабіце даведку (прайдзіце ў іх які даўрачэбны для іх супакою - і но проблем)))). "Адпісацца" назад праблем не будзе: забралі картку і сышлі.Тэрмін заявы скончыўся - пра вас забыліся.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
nata

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 286
Адкуль: Менск, Уручча

ПаведамленнеДададзена: 28.04.11 16:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, калі ў паліклініцы здолеюць знайсьці якога яйкагліста, ім помнік трэ будзе паставіць. )))
Прышчэпкі таксама не абавязкова мець. У нас дагэтуль ня ўсе зроблены, а ўжо 1 клас сканчваем.
Таго ж неўролага мы ў нашай паліклініцы прайшлі сякунд за 30. )) Я сказала, што нам даведку ў школу, яна спытала, ці ёсьць скаргі, я сказала, што няма, яна паставіла пячатку - і ўсё!
Не панікуй, а спакойна падыдзі да рэгістратаркі на 1 паверсе, яна табе час прызначыць, каб усіх за 1-2 дні прайсьці. (Дарэчы, са мной яна заўсёды на беларускую пераходзіць. Сьмешка Прынамсі, адна зь іх, худзенькая такая.) Лепш плануй на сярэдзіну тыдня, народу паменей будзе.
І - так - абавязковы запіс: "годны да навучання ў АГУЛЬНААДУКАЦЫЙНАЙ школе".

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 28.04.11 21:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы рабілі сваю даведку ў паліклініцы. І толькі асобных лекараў, да якіх была вялікая чарга альбо магчымасць прайсці агляд выключна ў наш працоўны час, праходзілі ў медцэнтрах.
julcik, 1-я паліклініка, што на Залатой горцы? Там ёсць цудоўная беларускамоўная педыятарка. Яна была раней у нас участковай.

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 28.04.11 22:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, так, на залатой горцы. Мне там не да педыятара, а да нейкай загадчыцы школьнага аддзялення. Ці не школьнага, а проста аддзялення, але таго, да якога адносіцца школа.

Мая паліклініка сказала, што не прыме дактароў, якія я прайшла не ў паліклініцы. Падазразю, што не маюць права на такое.

Угару
Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 29.04.11 0:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, а што у Янкі з прышчэпкамі?
У 6 год патрэбныя АДС і паратыт. Ну і манту яшчэ. Нам засталася АДС, астатняе ўзімку рабілі.
Я сёння была ў педыятаркі і на ўсялякі выпадак спытала пра хітрую схему: што калі зараз напісаць адмову, а зрабіць летам (на выпадак, калі дзіця прыхварэўшы альбо хто не захоча шпіляць разам усе 3 ўколы). Яна занервавалася і пачала страшыць: маўляў, вы ідзяце ў школу не па месцы жыхарства, навошта вам у меддаведцы тлусты клічнік - нязробленыя прышчэпкі? Але, паразмаўляўшы, я зрабіла такую выснову, што з-за нязробленых прышчэпак не могуць не ўзяць у школу.
Папраўце, калі памыляюся.

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 29.04.11 9:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Palina007, тое АКДС, што ў 6 год - не зрабілі. Астатняе ўсё зрабілі (здаецца). але мы пазней рабілі папярэднія прышчэпкі - я думаю, нам 6-гадовыя яшчэ не трэба
Манту не рабілі

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 12.05.11 14:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Гімназія кажа, меддаведку трэба завяраць у 1ай паліклініцы. Паліклініка кажа, у гэтым годзе не трэба.
Rolling Eyes
Як жыць далей...

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 12.05.11 17:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, а паліклініцы што, шкада лішні подпіс-пячатку паставіць? Ну занясі ім шакаладку за гэта! Rolling Eyes

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 12.05.11 17:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, я размаўляла з загадчыцай школьнага аддзялення. То бок канкрэтна з той жанчынай, да яукой паслалі ў школе. Яна сказала, што ў гэтым годзе не трэба гэтага рабіць. Я яшчэ раз даведаюся ў школе.

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 17.05.11 21:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нарэшце дазванілася да гімназіі. Даведку падпісваць сапраўды не трэба. Раней было трэба.

Угару
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 17.05.11 22:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Хочацца спадзявацца, што гэтыя меддаведкі пойдуць шляхам меддаведак для садка пасьля пропускаў.

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 17.05.11 22:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya, не, насамрэч у комплексным аглядзе дзіцяці перад школа няма нічога дрэннага. Асабліва калі гэта сапраўды агляд, а не пяціхвіліннае "скаргі ёсць? не?" і пячатка.

Угару
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 17.05.11 22:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, у тым і справа. Вас добра аглядалі? Куды лепей было б рабіць такія агляды ў школе, і лекару нармалёва нагрузку спланаваць. Пагадзіся, для цябе гэта быў лішні стрэс.

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 460 julcik 459244 4.12.18 14:41
drakosha2000 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 96748 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 214889 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сяргей Міхалкоў па-беларуску 18 Black aspid 21673 5.07.12 13:21
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 58481 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map