Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кантрацэпцыя

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
schtirliz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 27.12.2006
Паведамленні: 201
Адкуль: Менск, Беларусь

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 12:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina,
о, пра такі прыборчык я нічога не чула. А пра тэрмометр, дык я напрыклад у Вільні у тым жа самым Акропалісе такі бачыла, і у Расеі такія прадаюцца ў розных і-нет крамах, па Беларусі не шукала, бо уласна сабе набываць збіраюся у Вільні, там праграмка на ангельскай.
у чым плюс такога тэрмометра, дык гэта тое што графік ён "вядзе " сам, а табе толькі застаецца штораніцы памерыць тэмпературу і ён сам табе скажа ці магчымае сёння зачацце ці не.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 15:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina пісаў(-ла):
Mary,
проста "больш ня хоча" можа быць сёньня, а заўтра сытуацыя можа зьмяніцца, і што?

Зьявіцца магчымасьць усынавіць/удачарыць кінутае дзіцятка. Мая даўняя мара, супраць ажыцьцяўленьня якой катэгарычна выступае муж.

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 15:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha пісаў(-ла):
Mary,
дык не з працаёмістасці жахаюся. ІМГА, гэта тупік. Ніякі

Volha,

гл. папярэдні адказ. Няма тупіковых сытуацый, проста выйсьце не заўсёды ляжыць на далоні.

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 15:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha пісаў(-ла):
Абсалютна нязгодная. Сярод знаёмых поўна выпадкаў позняга бацькоўства / мацярынства. Не заўсёды ўсё лёгка-гладка, але ж усё роўна - шчасце!

Вядома, шчасьце, калі людзі доўгі час чакалі - не маглі нарадзіць дзіця, і толькі ўжо досыць сталым узросьце атрымалася... Але не пра тое ідзецца. І ў мяне досыць прыкладаў зь ліку знаёмых, якія пацьвярждаюць і маё нежаданьне быць старой мамай (тут я, дарэчы, кажу толькі пра сябе, а не што я наогул супраць позьняга бацькоўства/мацярынства), і тваё выказваньне наконт шчасьлівых сем'яў з адносна позна народжанымі дзеткамі. Найбліжэйшы прыклад - мая малодшая сястра, якой было з бацькамі, на мой погляд, цяжэй за нас, старэйшых брата (розьніца зь ёй 14 гадоў!) і сястру, бо маці нарадзіла яе ў 38 гадоў, палажыўшы на гэта рэшту свайго здароўя і зарабіўшы дыябэт... Усё вельмі адносна, і кожны выпадак павінен разглядацца асобна...

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 15:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary,
тваё выказванне і не збіралася каментаваць. Асабістае рашэнне - права кожнага. Але ж Кропка была прайшлася наконт той жанчыны, што нарадзіла ў 60. Якую пасля не ўхваляюць, ды яшчэ да нечага там прымушаюць...

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 15:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary пісаў(-ла):
Вядома, шчасьце, калі людзі доўгі час чакалі - не маглі нарадзіць дзіця, і толькі ўжо досыць сталым узросьце атрымалася... Але не пра тое ідзецца.

І ў мяне не пра першых дзяцей вялося, угу. Ладна, згадаю ўжо свайго мужчыну (прабач, любы, так трэба! Гыгыгы). А таксама - шматлікіх сваякоў, сяброў, знаёмых (некаторыя і на форум часам зазіраюць)... У людзей новая маладосць, верыш? Міргаю

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 15:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary пісаў(-ла):
Alina пісаў(-ла):
Mary,
проста "больш ня хоча" можа быць сёньня, а заўтра сытуацыя можа зьмяніцца, і што?

Зьявіцца магчымасьць усынавіць/удачарыць кінутае дзіцятка. Мая даўняя мара, супраць ажыцьцяўленьня якой катэгарычна выступае муж.

А без аперацыі - такой магчымасці не маеш? Вой, як усё складана... Міргаю

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 22:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha пісаў(-ла):
У людзей новая маладосць, верыш? Міргаю

Веру - а ў дзяцей?

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 22:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha пісаў(-ла):
Mary пісаў(-ла):

А без аперацыі - такой магчымасці не маеш? Вой, як усё складана... Міргаю

Я кажу пра выйсьце з сытуацыі, якая ў пляне нараджэньня дзетак здаецца тупіковай/незваоротнай.
Што да мяне, то такія пытаньні ўсё ж такі не вырашаюцца аднабакова, ці не? Я не магу паставіць мужа перад фактам: з заўтрашняга дня займаемся ўсынаўленьнем, калі ён і чуць пра тое не хоча. А калі іншай магчымасьці няма, то, можа, і спрацавала б. Толькі ня трэба разумець, што я дзеля гэтага хачу апэрацыю зрабіць. Вялося пра сьвядомае рашэньне, што 1-2-3... дзяцей дастаткова, бо іх трэба вырасьціць, даць магчымасьць знайсьці сваё месца ў жыцьці, з аднаго боку, і не зацыклівацца на іх, займацца сваёй працай, кар'ерай і ў рэшце рэшт мець сэкс без аглядкі на тое, колькі прайшло/засталося дзён да наступнай мэнструацыі, ці не забыла праглынуць пігулку і г.д., з другога боку. Голы прагматызм. Міргаю

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha,
а як у пратэстантаў?

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary пісаў(-ла):
Volha пісаў(-ла):

Веру - а ў дзяцей?

а што такога страшнага адбываецца зь дзецьмі, калі бацькам не па дваццаць-трыццаць гадоў? можа, скажу банальнасьць, а мне ўсё ж эдаецца, што самае галоўнае для дзяцей, каб іх любілі, а ня тое, ці здолее мама скласьці кампанію ў паходзе на дыскатэку.
дарэчы, у мужа таксама сястра на 14 год маладзейшая. а ў чым праблема?

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

увогуле, калі я разважаю пра незваротнасьць, я менш за ўсё думаю пра тое, што вось, а раптам у мяне ўсё ў жыцьці зьменіцца, і я захачу яшчэ дзіця. (дарэчы, вельмі не падабаюцца расповеды ў гэтым месцы пра тое, як адзінае дзіця загінула, і стала трэба "новае", "на замену") і замуж я другі раз не зьбіраюся. тут гэтая незваротнасьць хутчэй у пэўным нейкім містычным сэнсе... ну, неяк успрымае мая падсьвядомасьць гэта як калецтва нейкае... ці што. жанчына, якая ня здольная нараджаць, яна быццам бы ўжо як трошку і не жанчына... (здольнасьць -- ня значыць абавязанасьць!!!) усё ІМХА. ведаю, што рацыі тут мала, але ўнутраныя адчуваньні ў мяне менавіта такія.

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

дарэчы, у мужа таксама сястра на 14 год маладзейшая. а ў чым праблема?

А я нарадзілася ў адзін год і месяц з малодшым бабуліным сынам (розніцйа паміж братамі 26 год)!

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz,
http://www.maybebaby.com.au/ (у нас у ГІППА прадаецца, каля 100 тыс)

Volha

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary пісаў(-ла):
Volha пісаў(-ла):

Веру - а ў дзяцей?

У дзяцей - шчаслівае жыццё побач са шчаслівымі бацькамі. Вельмі шчасьлівы

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная »
Старонка 3 з 5.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Як лепей шукаць кватэру? 23 наталька 17684 25.04.12 17:42
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 179276 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Маю вельмі шмат вопраткі ў асноўным на дзяўчынку да 6 мес 0 MartaFreeBY 11989 12.08.10 13:00
MartaFreeBY Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 42917 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Стартуе вельмі цікавы праект! 0 annabrabus 13867 7.06.07 17:26
annabrabus Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map