Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кантрацэпцыя

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 18.05.07 16:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а чаго вы так на аральныя кантрацептывы накінуліся? Я піла і да Вацака і да Радусі. І зараз пью. Зараз праўда больш у лекавых мэтах. З Радкаю дык, як па падручніку атрымалася - праз 3 месяца пасля спыненьня прыёму Вельмі шчасьлівы Яны эканомяць дахалеры нэрваў і дапамагаюць нашым сапсутым экалогіяй, кепскім ладам жыцця арганізмам. Канешне лепей прпавільна харчавацца, не ўжываць алкаголю, шмат спаць, не худнець. Тады ўсё будзе добра. Але так бывае вельмі рэдка, нажаль Сумнік

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 18.05.07 16:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker,
Выцемка:

дапамагаюць нашым сапсутым экалогіяй, кепскім ладам жыцця арганізмам.

чым? дакладней, ведаю, што прызначаюць, калі ёсьць праблема -- непарадкі там з цыклам і г.д.
але калі праблемаў (цьху-цьху) няма? тады чым дапамагаюць?
асабіста я лічу АК абартыўным сродкам. + баюся, што парушу гарманальны балянс, ды й ўвогуле проста мне непрыемна піхаць у сябе розныя рэчы невядомага мне паходжаньня. ну гэта ж зноўку, ІМХА

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 18.05.07 19:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

асабіста я лічу АК абартыўным сродкам.

Alina, а чаму?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.05.07 20:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у пігулак некалькі мэханізмаў дзейнасьці. Па-першае, яны перашкаджаюць высьпявать яйцаклетцы, па-другое, празь іх адбываецца загушчэньне сьлізі, каб, у выпадку высьпяваньня (усё ж такі часам яно магчымае), не дапусьціць пранікненьня ў маціцу спэрматазоідаў, і, па-трэцяе, вытанчыць эпітэлій на ўнутраных сьценках маціцы, каб, у выпадку чаго, аплодненая яйцаклетка не магла прымацавацца.
вось гэта апошняе, калі яйцакледка ўжо аплодненая, і проста выпадае з маціцы, так і не знайшоўшы, за што "учапіцца", і ёсьць абартыўным дзеяньнем. Зьнешне гэта выглядае як выкідыш у вельмі раньні тэрмін -- месячніца прыйшла на некалькі дзён пазьней, мо, троху мацней прайшла, і ўсё... У сьпіраляў падобнае дзеяньне (толькі ўсё яшчэ горш, калі пры АК усё ж ёсьць вялікая верагоднасьць. што запладненьня ўвогуле не адбываецца з-за падаўленьня авуляцыі, то сьпіраль дзейнічае фактычна толькі па трэцім спосабе)
Зрэшты, гэта ня я прыдумала, паглядзі, у Інэце шмат інфармацыі пра АК, і пра гэта таксама.
вось, напрыклад
Выцемка:

Наиболее широко используются таблетки, содержащие смесь двух гормонов - эстрогена и прогестагена. Их также называют комбинированными оральными контрацептивами (ОК). Эстроген предупреждает овуляцию (выход женской яйцеклетки из яичника), а синтетический гормон прогестин влияет на слизь шейки матки, способствуя ее загустеванию и непроходимости для спермы. Он также влияет на внутренние слои стенки матки, делая невозможным прикрепление оплодотворенной яйцеклетки. В настоящее время используются ОК третьего поколения. В них значительно снижена доля эстрогена, с которым ранее были связаны некоторые осложнения - тромбофлебиты, сердечно- сосудистые заболевания, а также включены гормоны прогестины нового поколения (дезогестрел, норгестимат, гестоден).

і вось яшчэ артыкул пра шкоднасьць АК знайшла http://www.wh-lady.ru/index.php?page=22999&preview=print

julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.05.07 21:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну наколькі я ведаю, асноўнае дзеяньне аральных кантрацэптываў, гэта стымуляваньне ранейшага выхаду яйцэклеткі ў фалопіевы трубы. Адпаведна, яна яшчэ ня здольная да апладненьня, і цяжарнасьць не адбываецца менавіта таму.
Я вельмі радая, за тых, у каго няма ніякіх праблемаў з цыклам. У мяне яны ёсьць. І былі з 13 год. А цяжару "ад пацалунка" Сп. Зялёная Усьмешка . Таму, для мяне, гэта самы лепшы варыянт. Спіраль не люблю менавіта за тое, што Аліна напісала: апладненьне такі адбываецца. Гэта ўжо патаньні асабістага стаўленьня.
А пра сапсутыя жаночыя арганізмы, напісала, бо Аліна бадай першая з маіх знаёмых, якая ня мае праблемаў. Вельмі балючыя масячныя, прыгаючы цыкл, ПМС ды шмат яшчэ чаго, з чым сучасныя жанчыны збольшага сутыкаюцца. Праблемы гэтыя лепей такі вырашаць. Аральныя кантрацэптывы, адзін са сродкаў. Я яго выкарыстала. Пакуль задаволеная. Іншым раіць буду толькі ў тым выпадку, калі дзеўка ну надта безадказная, і верагоднасьць аборту значна большая, чым верагоднасьць непрыемных наступстваў прыёма пігулак.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 19.05.07 20:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я піла з зімы 2004года, з перарывамі на тры месяцы кожныя поў гады.
Зь імі канешне зручна: ні табе ПМС, ні жырнай скуры. Калі гэта дзеля папраўкі здароўя - хай сабе. Але ж я ня ведаю на 100% ці не падзейнічаюць яны у будучым на цяжарнасьць ці яшчэ там на што. Таму з гэтай зімы кінула іх піць.
Alina, у зімку ўважліва пачытала натацыю таблетак, і знайшла ў ёй тое, пра што ты напісала - пра іх абартыўнасьць. Такое мяне ня надта ўстройвае.
Я піла Ярыну, бо толькі ад яе гарантавана не набіраеш вагу, але ў мяне з'явілася непераноснасьць кантактных лінзаў. Растлумачце, якія глыбі гарманальнай сістэмы павінны зачапіць таблеткі, каб мае вочы не змаглі пераносіць лінзы? Ня ведаю...

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.05.07 21:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, ого, начыталася я тваёй спасылкі Я ў шоку! .

julker, напішы, калі ласка, што ты піла, і ці не было якіх-небудзь пабочных эфэктаў ад таблетак?

Да таго, як нарадзіць дзіця - можа і ня трэ піць АК, але як пасьля - прэзерватыў Зьбянтэжаны

Угару
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 14:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тады сустрэчнае пытанне -- як засцерагацца? Прабачце, але ў нас покуль дзейнічае спосаб -- няхай бог нас беражэ. Пігулкі -- шмат абмежаванняў, спіраль -- яшчэ больш, ды і не магу я сабе ўявіць іншароднае цела ўнутры. Прэзерватывы -- сэкс з гумовай лялькай. Дык што тады?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 15:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

julker, напішы, калі ласка, што ты піла, і ці не было якіх-небудзь пабочных эфэктаў ад таблетак?
спачатку піла трірегол (неяк так называлася здаецца) зараз Логест. А пасля радкі піла Мікрогінон. Гэную трасцу сапраўды лепш індывідуальна падбіраць, пад свой гарманальны тып. Я ніколі ніякіх наступстваў не заўважала. Але пігулкі мне гэтыя раілі лекары, я ніколі не займалася самадзейнасьцю.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 19:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia,
кожнаму сваё -- мяне, напрыклад, прэзэрватывы не турбуюць. аніяк. хоць часам нас таксама толькі Бог беражэ Вельмі шчасьлівы

stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 21:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дык вось я быццам адукаваны чалавек, мне абсалютна не абыякава маё здароўе, але.. свайго знайсці не магу.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.05.07 21:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker, дзякуй. Я таксама толькі з ўрачом падбірала, але ад трызістону мяне "надула" на 8 кг. Прашда і грудзі былі як Памэлы Андэрсан Вельмі шчасьлівы . А Ярыну ўсе хваляць, яна то і праўда меньш давала пабочных эфектаў, але ж адносная навінка, можа таму і рэклямавалі.
stasia, вось і я пра тое самае... Зьбянтэжаны

Угару
matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 617

ПаведамленнеДададзена: 22.05.07 11:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, а вось мяне прэзерватывы вельмі турбуюць...я іх не пераношу. А таблетак я не спрабавала ніколі. НІякіх праблемаў (цьфу-цьфу-цьфу) ў мяне ніколі не было ні з цыклам ні са скурай. Па-ранейшаму з мужам практыкуем стары дзедавы спосаб...Ня ведаю, мне ўся кантрацэпцыя не падабаецца і я ніяк не вырашу, якая ж бяда ўсе ж такі лепей. Найбольш премным асабіста для мяне здаецца гель сперміцыдны.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451

ПаведамленнеДададзена: 23.05.07 0:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У нас чамусьці пра кантрацэпцыю пераважна жанчыны клапоцяцца. Мы ніколі нічым не карысталіся і не карыстаемся, ні прэзэрватывамі, ні АК, пры тым нават, што месячныя ў мяне ад часу іх зьяўленьне нерэгулярныя і залежаць ад настрою, моцнага стрэсу ці нават "унутранай просьбы": ну можна на пару дзён пазьней, бо заўтра/пасьлязаўтра/... будзе ну ВЕЛЬМІ недарэчы Сп. Зялёная Усьмешка Ёсьць дастаткова спосабаў атрымаць асалоду без пашкоджаных нэрваў. Калі ж будзе вырашана, што дзяцей мы больш ня хочам/ня можам мець. ёсьць спосаб перавязваньня матачных труб - як на мой погляд, ідэальны, як і вазэктамія для мужчын. Мае добрыя знаёмыя-замежнікі старэйшага веку праз аднаго прайшлі пра гэтую апэрацыю. Ня ведаю, ці многія міужчыны ў нас пагадзіліся б, ня ўпэўнена. Між тым гэта мне ўяўляецца сапраўдным клопатам пра каханую жанчыну (і сябе таксама Сьмешка ) Асабіста я зьбіраюся папрасіць перавязаць мне матачныя трубы падчас наступнага кесарава, пасьля нараджэньня другога дзіцяці.
http://www.arborita.lt/RU/Medical/Contraception/surgical-contraception-RU.htm

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.05.07 1:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary,
не, я асабіста трубы не хацела б перавязваць. ІМХА, спосаб не ідэальны, бо незваротны.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5  наступная »
Старонка 1 з 5.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Як лепей шукаць кватэру? 23 наталька 18551 25.04.12 17:42
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 184114 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Маю вельмі шмат вопраткі ў асноўным на дзяўчынку да 6 мес 0 MartaFreeBY 12252 12.08.10 13:00
MartaFreeBY Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 44227 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Стартуе вельмі цікавы праект! 0 annabrabus 14093 7.06.07 17:26
annabrabus Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map