Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дзіцячая электрычная зубная шчотка

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.09.10 10:46    Загаловак паведамлення: Дзіцячая электрычная зубная шчотка Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, чые дзеці карыстаюцца электрычнымі шчоткамі, падзяліцеся вопытам, ці лепей выходзіць чысьціць зубы. Франак гэты працэс ня вельмі любіць, чысьціць неахайна, вось думаю, можа электрычная шчотка дапаможа?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 12.09.10 10:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, нам лекарка такую шчотку не параіла. Сказала, што ёй можна карыстацца толькі год з 10-12, калі добра авалодаеш звычайнай шчоткай. А так параіла год да 8 каб вечарам зубы дачышчаў хтосьці з дарослых. Гэта лепш, чым электрычная шчотка.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1246

ПаведамленнеДададзена: 12.09.10 13:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а мой брат - стаматолаг даваў электрашчотку ўжо 2-гадоваму сыну і сам чысціць электрашчоткай і сцвярджае, што розніца ВЕЛЬМІ значная і на карысць электрычнай шчоткі. Мне так сама электра падабаецца, але мае чэрці разгрызаюць шчацінне - фішка ў іх такая Злы Таму мне гэта эканамічна напружна. Як убачу проблескі свядомасці - набуду чарговую і хаця б пару разоў на тыдзень буду выдаваць пад подпіс Сьмешка
Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 12.09.10 18:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мірцік карыстаецца электрычнай шкоткай ужо другі год (хаця падарылі яму яе раней - але маленькі ён яе баяўся). Стаматолаг ідэю падтрымала. Яму вельмі падабаецца, чысціць адказна пасля кожнага падсілкавання.
Адзіная праблема - знайсці насадкі ў Беларусі. Перыядычна даводзіцца купляць цалкам новую шчотку, бо патрэбных насадак знайсці не можам. Таму найлепш адразу купляць шчотку і штук 10 насадак. Ну і як заўсёды - танней не ў нас...

mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 14.09.10 17:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

цікава, а я заўважыла, што электрычныя шчоткі не так ўжо і добра чысьцяць. Мне асабіста здаецца, што паміж зубамі лепш пралазіць звычайная шчотка, а для дзяцей электрычная - проста забаўка. Але калі трэба хуценька пачысьціць, то мы і электрычнымі карыстаемся зрэдчасу.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 29.09.10 15:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мне казалі, што электрычнай лепш чысьціць, чым звычайнай (калі тыя ж 1-2 хвіліны). Для дзяцей не раілі яе як адзіную, каб яны авалодалі правільнай маторыкай - нам параілі раз так, а раз так. Але якая правільная маторыка, я і сама ня ведаю. Раней казалі трэба па бакам шчоткай ўверх - уніз, а не управа-лева, зараз схадзілі ад лекаркі, яна сказала, трэба па колу, бо інакш дрэнна для дзёсен. А паміх зубоў - то мне толькі нітка дапамагае, а ў дзяцей зубы ўсё ж такі меншыя. Ня ведаю, як хто, а мне задецца, што здароўя зубоў больш залежыць ад таго, як часта еш салодкае, і як часта пасьля гэтага чысьціш зубы (ўсё роўна чым, абы стараўся).

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 29.09.10 16:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня пісаў(-ла):
Мне казалі, што электрычнай лепш чысьціць, чым звычайнай (калі тыя ж 1-2 хвіліны). Для дзяцей не раілі яе як адзіную, каб яны авалодалі правільнай маторыкай - нам параілі раз так, а раз так. Але якая правільная маторыка, я і сама ня ведаю. Раней казалі трэба па бакам шчоткай ўверх - уніз, а не управа-лева, зараз схадзілі ад лекаркі, яна сказала, трэба па колу, бо інакш дрэнна для дзёсен. А паміх зубоў - то мне толькі нітка дапамагае, а ў дзяцей зубы ўсё ж такі меншыя. Ня ведаю, як хто, а мне задецца, што здароўя зубоў больш залежыць ад таго, як часта еш салодкае, і як часта пасьля гэтага чысьціш зубы (ўсё роўна чым, абы стараўся).

Проста есць шмат розных методык чысткі зубоў-і уверх,ніз правільна і па колу таксама.Але наконт чысткі абы чым-не пагаджуся-важна якая шчотка(як часта яе мяняеш)паста грае таксама значную ролю,а чысціць дастаткова 2 разы на дзень.
Што тычыцца эл. шчоткі-лічу што гэта больш для дарослых,ці для дзетак з абмежаванымі магчымасцямі,у якіх з маторыкай праблемы.

Угару
Luba

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.01.2009
Паведамленні: 268
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 29.09.10 21:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а наша "сямейная" стаматолаг катэгарычна забараніла карыстацца эл.зуб. шчоткай часцей ым раз на тыдзень нават дарослым. маўляў, ёсць у яе такія пацыенты са сцёртай ушчэнт эмаллю. вось і каму верыць???

Угару
Тоня

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 15:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наконт чысткі ўверх і ўніз - калі гэта я пісала, бо хацела падкрэсьліць, што нават у напрамку лекары яшчэ не вызначыліся, бо наша казала, што можна толькі па колу і ніяк інакш.
Калі я пісала любая добра, то вядома мела на ўвазе якасную і чыстую (не брудную, якой чысьціць зубы ўся сямья), але ўсё-роўна якая электрычная ці звычайная.
Таксама вядома, што ёсьць розныя элекртычныя шчоткі, як і пыласосы, ці іншая тэхніка, таму трэба выбіраць якасныя.
Ня ведаю, якія зараз прадаюцца ў Мінску, толькі тут "+" добрай электрашчоткі як раз і ставяць тое, што яна не так цісне на эмаль, таму гэта лепш для зубоў і дзёсен.

Вядома выбірай і правярай. Але па свайму вопыту - я ніколі не любіла чысьціць зубы - у мяне не хапае трываньня якасна вадзіць зубной шчоткай 2 хвіліны, асабліва калі хочацца спаць, таму я вельмі рада што ў нас ёсьць электрычная.
Маторыку ж дзеці развіваюць у дзіцячым садку, таму увечары мы таксама выкарыстоўваем дзіцячую электрычную шчотку.
Мы імі карыстаемся ужо больш чым 4 годы, за якія стан маіх зубоў і дзёсен (згодна мясцовым лекарам) толькі палепшыўся.

Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 23:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я чысціла зубы элетрычнай шчоткай 5 год. Потым шчотка здохла і новую я ўсё ніяк не куплю. Стаматолаг лічыць, што з-за гэтага ў мяне сталі большаголеныя шыйкі зубоў. але з электрычнай шчоткай зубы чысцейшыя - гэта факт.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 23:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня, а якімі вы шчоткамі карыстаецеся (марка, мадэль)?
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Тоня

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 1.10.10 12:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мы карыстаемся дзіцячай -Braun Oral-B Advance Power, мне здаецца што яна адзіная ў сваім родзе.
Дарослая Braun Oral-B Professional Care 6500.
Я б сказала вельмі вялікі мінус іх - гэта кошт, але я набывала з думкай, што гэта ўсё роўна танней, чым лячыць зубы.
Але як я раней ужо пісала, гэта шчотка вельмі добра часьціць мае зубы спераду, але паміж бакавымі зубамі да канца не залазіць, таму мне спачатку ў любым выпадку трэба ўсё пачысьціць ніткай. Для мужа ж яе дастаткова - усё залежыць ад зубоў (адлегласьцю паміх імі).

Угару
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 2.10.10 15:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня, дзякуй, я даўно зьвяртала на гэтыя шчоткі ўвагу, але ня ведала ці ёсьць сэнс браць. А на здароўі сапраўды ня варта эканоміць. Міргаю

facebook.com/Aksana.Biazrukaja
facebook.com/Paparazzikidz.cz
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто пераклаў бы гэты вершык беларускай мовай? 5 Кот Максім 3864 17.09.17 11:05
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Як лепей шукаць кватэру? 23 наталька 19189 25.04.12 17:42
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 187447 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 45337 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Якім вы бачыце гэты рэсурс? 5 julcik 18923 3.07.06 0:56
Ptyz Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map