Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Натуральныя роды/кесарава

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
schtirliz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 27.12.2006
Паведамленні: 201
Адкуль: Менск, Беларусь

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 15:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Слухайце, а патлумачце мне, калі ласка,(крыху ня ў тэму) няўжо кесарава гэта так дрэнна? Вось калі, напрыклад, двайняты?

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 15:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz, гэта цяжкая балючая рана, якая доўга і непрыемна загойваецца. Пасьля кесарава жанчыны першыя дні ходзяць толькі ўздоўж сьценак. Клізмамі мучаюцца. А яшчэ бывае загнаеньне, не ўва ўсіх, вядома, але ў адной жанчыны, зь якой я ляжала, было. Яна вельмі пакутвала.
Куды прасьцей нарадзіць самой і ня мучыцца.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 15:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну, вядома, калі няма важкіх мэдычных паказчыкаў. Тут ужо калі трэба - то трэба

Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 16:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz,
акрамя таго, мышцы жывата назаўсёды застаюцца перарэзанымі.
Так што, сапраўды, толькі па жыцьцёва-важных паказьніках я б пагадзілася на кесарава...
(гы. парадокс, але мяне вельмі непакоіў той факт, што гэта не я, хутчэй за ўсё, буду прымаць рашэньне -- кесарава ці ня кесарава. у сэнсе, што толькі па паказаньнях яго робяць. але, урэшце, здаровы сэнс перамог Сьмешка )

Alenka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 16:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

schtirliz, гэта цяжкая балючая рана, якая доўга і непрыемна загойваецца. Пасьля кесарава жанчыны першыя дні ходзяць толькі ўздоўж сьценак.

Ну уж, якія жахлівікі! Некаторыя і пасьля натуральных родаў такія праблемы маюць - ні сесьці, ні легчы. Я, напрыклад, так была рада, што ў нас усё абыйшлося больш-менш, што пасьля кесарава не хадзіла, а бегала з другога на першы паверх, каб у мужа перадачы праз акно забраць. А пасьля з сумкай, поўнай прадуктаў-пампэрсаў-вопраткі, на другі паверх, амаль бегам... А на шосты дзень я спакойна спраўлялася з трымя дзецьмі (свой і дзеці суседак) - адразу двух карміла, а трэцяга загойдвала. Так што сілы былі!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
schtirliz

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 16:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina,

А мяне ўсё ж непакоіць той факт, што пры цяжарнасці двайнятамі усе палохаюць вялікай верагоднасццю смерці дзіцяці пры натуральных родах

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 16:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у любым выпадку, гэта хірургичная апэрацыя. Зразумела, што лепш так, чым ніяк.
Але, калі можаш сама, дык самой у любым выпадку лепш!

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 16:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz пісаў(-ла):
Alina,

А мяне ўсё ж непакоіць той факт, што пры цяжарнасці двайнятамі усе палохаюць вялікай верагоднасццю смерці дзіцяці пры натуральных родах

о-о-о, яны любяць палохаць. З якой-такой нагоды? і што за "вялікая" верагоднасьць? Статыстыку даюць якую-небудзь?

schtirliz

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 17:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну вось на прыклад гэтак

"Риск смерти плода во время родов увеличивается, если плод не один. По данным родильных домов, это происходит в 10 процентах случаев."

___________________---

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 17:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Пазаўчора якраз файны фільм быў пра двайнятаў-трайнятаў-чацьвярню. Кадры, зьнятыя да нараджэньня, і роды. Жанчына нараджала двайнятаў сама - поўнасьцю паказвалі, як спачатку адна галава вылазіць, пасьля усё цела, затым другая галава.... Прагучалі словы, што кесарава пры двайнятах робяць у 50% выпадкаў. Ёсьць шмат паказьнікаў, асноўныя - здароўе маці і разьвіцьцё дзетак. Па УГД глядзяць. Зараз ужо тазавае знаходжаньне аднога зь блізьнятаў і абвіцьцё пупавінай - не абсалютныя паказьнікі да кесарава пры двойні.

Угару
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 18:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz,
хто аўтар? бо, на мой погляд, сумнеўна -- яны хочуць сказаць, кожныя дзесятыя натуральныя роды з двойняй сканчаюцца трагедыяй???

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 20:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Проста прафесійныя акушэры, лекары і неанатолагі павінны быць на родах, каб у любы момант рэагаваць на змены і карэктаваць сцэнар родаў. Двойня для кесарава - ускладненая задача. Ёсць нарматыў (без мужа пад рукой дакладана не скажу), колькі секунд мусіць прайсці з моманту разрэзу, каб дастаць дзіця і скончыць усе маніпуляцыі. Нават з адным дзіцём у гэты нарматыў часам не ўкладаюцца, калі ўзнікае нейкі форс-мажор. З двойняй лекарам будзе яшчэ цяжэй. А мама нічым дапамагчы не зможа.
Натуральныя роды лепей, таму што жанчына можа максімальна кантраляваць працэс, ён сапраўды ад яе залежыць, медыкі - толькі дадатковая опцыя. А прырода прадугледзела такія неверагодныя магчымасці для парадзіхі, што ніякія медычныя тэхналогіі і блізка не стаялі.

helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 23:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І для дзіценка лепш,калі ен нараджаецца натуральным шляхам,бо ен паступова,праходзячы праз родавыя шляхі,адаптуецца да знешняга сьвету.А дзеці пасьля кесарава, акрамя ўсяго, атрымоўваюць нейкую частку наркозу,што давалі пад час аперацыі маці.
Дый і не дарма дзеці пасьля кесарава нейкі час знаходзяцца асобна ад маці,бо за імі патрэбны асобы нагляд.

Угару
Mary

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451

ПаведамленнеДададзена: 20.03.07 0:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
schtirliz, гэта цяжкая балючая рана, якая доўга і непрыемна загойваецца. Пасьля кесарава жанчыны першыя дні ходзяць толькі ўздоўж сьценак. Клізмамі мучаюцца. А яшчэ бывае загнаеньне, не ўва ўсіх, вядома, але ў адной жанчыны, зь якой я ляжала, было. Яна вельмі пакутвала.
Куды прасьцей нарадзіць самой і ня мучыцца.

Прабач, julcik,
але ты перабольшваеш. Рана балючая, так, але нядоўга і трываць можна. Мне было цяжкавата, бо ў мяне парог успрыманьня болю наогул высокі. Але ўжо праз некалькі гадзін пасьля аперацыі дапамогуць устаць і прайсьці трохі, у прыбіральню, напрыклад... Па сьценцы - ну хіба ў першы дзень, ужо на другі значна лягчэй.
Клізму робяць толькі адзін раз пасьля - каб вывесьці тое, што засталося ад наркозу.
Пры сьпінна-мазгавой анестэзіі дзіця не атрымлівае практычна ніякага ўзьдзеяньня наркозу, бо прамежак часу паміж увядзеньнем наркозу і выхадам дзіцяці "ў сьвет" вельмі кароткі. Вось як было ў мяне: на 10.00 была прызначана апэрацыя. 10 хвілін - на ўсе падрыхтоўкі. Прыкладна ў 10.15 - 10.20 увялі наркоз, а ўжо 10.35 - час нараджэньня Карыны.
Дзяўчына, якая на наступны пасьля маіх родаў дзень зьявілася ў маёй палаце (натуральныя роды), пакутвала да самай выпіскі ад таго, што не магла сядзець.
Мне здаецца, што па ўзроўню і колькасьці болю натуральныя і апэрацыйныя роды прыкладна аднолькавыя.

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 20.03.07 1:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary, натуральныя роды гэта ўвогуле не балюча. А сядаць больш страшна, а не балюча. Мне першыя некалькі гадзін у прыбіральню страшна п-вялікаму было схадзіць - я 3 разы на пост схадзіла і спытала, ці сапраўды можна. (Я іх вельмі павесяліла, ага Сьмешка)
Сядзець падклаўшы пад сябе ногі можна адразу. альбо на адмысловых падушках (якіх у нашых раддамах няма, угу)

Магчыма ты такая мужная і табе было ўсё лёгка, але проста са мной ляжалі кесарскія. якія безперапынку нылі, як ім цяжка першыя дні.

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  наступная »
Старонка 1 з 7.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Чаму так важна купляць беларускае? 105 Несцерка 94429 29.11.11 1:07
Weranika Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 65116 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Вось і нам 6 месяцаў... 5 гануля-мамуля 9336 6.04.09 23:00
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму званіць у Беларусь так дорага???? 7 mama Halja 16151 13.02.09 10:08
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Каляровыя кніжкі - не так складана, як здавалася 26 julcik 40796 13.02.08 1:10
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map