Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Роды з мужам

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Роды з мужам -- гэта...
натуральна і надзейна
74%
 74%  [ 29 ]
навамодная штучка
7%
 7%  [ 3 ]
сорамна
5%
 5%  [ 2 ]
здзек з мужа
12%
 12%  [ 5 ]
Галасоў :39

Аўтар Паведамленне
Glossop

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 31.05.2009
Паведамленні: 122
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.06.09 18:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

тэкст

Апошні раз рэдагавалася: Glossop (17.02.14 22:17), усяго рэдагавалася 2 раз(ы)
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 2.06.09 18:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Glossop, ну так. Але гэта не мае ніякага дачынення да "партнерскасці" ці "непартнерскасці" родаў. Ці будуць роды партнерскімі залежыць не ад платы, а ад паперак + вольных месцаў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Glossop

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 2.06.09 18:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

тэкст

Апошні раз рэдагавалася: Glossop (17.02.14 22:18), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 2.06.09 20:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

апошнія посты, відаць, пра так званыя сэрвісныя роды. Дзе аплочваецца афицыйна пагадзінна праца меперсаналу да нараджэння дзіця. Суммы атрымоўваюцца не вялікія, але звычайна на сэрвісныя роды ідуць тады, калі не свая радзільня, ды партнёрскія роды. Я так разумею, што тады прасцей уладкаваць пытанне з асобнай перадродавайСьмешка

Glossop

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 13:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

тэкст

Апошні раз рэдагавалася: Glossop (17.02.14 22:19), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Glossop

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 14:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

тэкст

Апошні раз рэдагавалася: Glossop (18.02.14 20:48), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Glossop

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 15:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

тэкст

Апошні раз рэдагавалася: Glossop (17.02.14 22:20), усяго рэдагавалася 2 раз(ы)
Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 18:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Glossop, ўяўляю. што яны бы сказалі, каб ведалі. што гэта расследванне Ржунімагу

Угару
Ptyz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 18:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы хутка вам распавядзем, як яно там на партнэрскіх родах у абласным насамрэч зараз Razz

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 18:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

тэкст

Апошні раз рэдагавалася: Glossop (17.02.14 22:22), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 3.06.09 21:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы першапачаткова зьбіраліся нараджаць у абласным, таму хадзілі на курсы. На 28 тыдні запісваешся на курсы. Курсы каштуюць 69 000. Калі адна, то адна, калі з мужам - тая самая сума. Мужу абавязкова трэба быць на трох лекцыях акушэркі. Мой быў на дзьвух, на трэцьцюю ня змог папсьці, але пасьля трэцьцяй мне ўсё роўна далі сэртыфікат на партнэрскія курсы.
Дарэчы на трэцьцім занятку паказвалі фільм пра роды. У мяне суп амаль палез назад. Добра, што муж не пайшоў. Усёткі партнэрскія роды хай будуць, але ніхто ж не прапануе назіраць за ўсім з боку акушэркі, а ў фільме якраз так і было Сумнік . Карацей, мне было ня надта прыемна.

Потым яшчэ тры лекцыі псіхоляга і дзьве лекцыі ЛФК.

Якія дакладна аналізы трэба здаць мужу, мы так і не даведаліся.

Пасьля насамрэч ня факт, што падпішуць абменку. Усё залежыць ад колькасьці жадаючых.
Акушэрка расказвала, як адна пара надта хацела папасьці, дык зрабілі стульчык для вертыкальных родаў, то ім падпісалі, а стульчык сабе радзільня пакінула))). (Я гэта расцаніла як намёк)).

Калі я пыталася, мне сказалі, што гарантаваць партнэрскія роды ніхто ня можа. Калі ў перадродавай палаце Вы будзеце не адна, то мужа ня пусьцяць. Ні пра якія асобныя родавыя залі яны не казалі.

Так што калі для каго прынцыпова, я б раіла выходзіць на доктара альбо акушэрку, каб дамаўляцца асабіста.

Ptyz, прыемных Вам родаў! Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 22.07.09 14:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://www.interfax.by/article/48775#comment - Артыкул пра супольныя роды: якая падрыхтоўка патрэбная, дзе практыкуецца, колькі каштуе.
У прынцыпе, у гэтай галінцы мы ўсё гэта ўжо абмяркоўвалі. Цікава, колькі негатыву з серыі "Толькі не гэтА!" пасля артыкулу панапісалі. Якія ж у нас ваяўніча палахлівыя мужчыны ёсць, аказваецца! Вельмі шчасьлівы

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 19.11.09 16:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Алесь учора езьдзіў у 2-ю радзільню, каб абменку на партнерскія роды падпісаць, а яму адмовілі, бо карантын... Злы І наўрад ці ён скончыцца за гэтыя два тыдні... Плачу!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 19.11.09 20:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, а Вы паспрабуйце проста разам прыехаць на роды, паплакацца, што хочацца толькі разам (мне расказвалі гісторыю, што адна жанчына ўчапілася за мужа з крыкам: "без яго нікуды", і дактарам нічога не выходзіла зрабіць, як пусьціць)).. Мая сястра прыехала з мужам у абласны, дык іх нават не спыталі ніякі сертыфікат (хаця ён быў) і муж сястры прабыў да самага канца, і пупавінку перарэзаў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 19.11.09 20:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Карантын - гэта вельмі сур'ёзна. Наўрад ці дазволяць. (і гэта правільна, ІМНО)

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  наступная »
Старонка 7 з 8.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў А вы ходзіце ў паліклініку? 73 julcik 76134 13.05.10 12:57
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Як вы пазнаёміліся? 100 Vola 100886 14.09.07 8:56
Lida Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Як вы ставіцеся да мужчынаў з манікюрам? 63 julcik 62063 20.10.06 14:18
Алег Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як вы ставіцеся да новага дызайна? 34 julcik 46856 4.10.06 17:19
Partyzan Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Як вы ратуецеся ад спёкі? 18 Kryscina 25871 19.07.06 22:56
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map