Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Торбачка ў радзільню

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 18.10.09 22:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

А! Больш не забараняюць у двойцы парадзіхам насіць майткі! .

Сьмешка У Маладзечне мяне ўзялі ў радзільню пад чэснае слова, што, пакуль я нараджу, мая мама прынясе мне аднаразовыя майткі. Сьмешка Сказалі, дзе прадаюцца. Мне нават цікава стала: што за штука такая? Аказаліся звычайнымі майткамі, толькі зробленымі з тоненькай гумкі. Сьмешка А ў "двойцы" дазволеныя звычайныя майткі?

Зарэгістраваны: 10.10.2009
Паведамленні: 39
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 18.10.09 23:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Самымі патрэбнымі рэчамі для мяне ў радзільні былі падклады з анучаў, бо майткі насіць не дазвалялі, а гэтых самых падкладаў ніхто шмат не выдаваў. (Я нараджала ў 3)
У першы дзень есці амаль не хацелася, таму ўсе мае сабойкі сапсаваліся. А вось наступныя дні з'ядалася ўсёСьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
CheGirl

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.12.2008
Паведамленні: 289
Адкуль: Менск, Чыжоўка

ПаведамленнеДададзена: 23.10.09 14:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А ў мяне было 2 торбачкі ў радзільню. першую я адразу брала з сабой: абменка, пашарт, гумавыя шлёпкі, чакалятка, бутэлечка негазаванай вады, 5 памперсаў для малечы. Другую прывз муж пасля родаў : мае гігіенічныя прыбамбасы, станік для кармлення, дзіцячая вопратка+пялюшкі для пераапранання( сапраўды, гэтага ў двойцы бракуе), памперсы, дзіцячы крэм пад падгузнік, майткі-сеткі, уралагічныя пракладкі( пасляродавых у нас не знайшлася Сьмешка 0, дарэчы, мыла мне параілі браць вадкае дзіцячае-падыйдзе і для малечы, і для маміных інтымнасцяў. А яшчэ пару палюшак для сябе, спатрэбяцца падчас гінекалагічнага агляду. Посуд...ну, пэўна ўсё

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 8.11.09 12:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Купіла сабе па парадзе лектаршы аднаразовыя Канполаўскія майткі, каб карыстацца імі ў радзільні і выкідаць потым, а яны ж, халера ясная, ваняюць... Што рабіць? Іх можна памыць? Хто карыстаўся? Сумнік

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 8.11.09 18:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька,
Я карысталася. Мне абсалютна не спадабалася. Як па мне, то лепш купіць некалькі баваўняных, а пры патрэбе іх выкідаць.

Угару
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 8.11.09 18:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, у мяне былі канполаўскія (і засталіся) яны ад мыцця губляюць форму, Так што лепш ня мыць. Можя пасьля родаў яны ня будуць так непрыемна пахнуць. [quote]
Як па мне, то лепш купіць некалькі баваўняных, а пры патрэбе іх выкідаць.
[/quote
а гэта сапраўды нашмат лепш.]

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 8.11.09 21:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, я купляла сабе нейкія самыя простыя танныя баваўняныя майткі мясцовай вытворчасці практычна па 3 капейкі. Напярэдадні іх пракіпяціла на ўсялякі выпадак (нічога з імі не сталася), а ў радзільні спакойна выкідала пасля ўжывання, бо яны былі вельмі танныя, зусім не шкада, ды інаўрадці я ў нармальным стане такія б апранула.

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 9.11.09 11:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Там у пакуначку 5 штук (каштавалі разам 7 тыс.), я адныя рукамі зьлёгку памыю, паэксперэментую, калі ўжо выкупіла! Вельмі шчасьлівы

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 9.11.09 11:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька,
Яны не толькі пахам нязручныя. Але і тым, што кепска трымаюць падклад ці пракладку.І як для мяне, то былі проста непрыемныя на вобмацак для скуры.

Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 9.11.09 12:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А я проста трусы насіла і нікуды іх не выкідала. Складала ў пакецік і аддавала мужу ў абмен на перадачы. Яшчэ чаго - выкідаць нясношанае Razz.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2
Старонка 2 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 144798 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 56447 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў што наконт фітнэсу для цяжарных? 25 schtirliz 51418 3.03.11 19:46
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кажуць што калі сьніцца ... 13 andrei 24060 22.11.09 21:21
algunia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 15 траўня - усе за морквай!магчыма, гэта самы надзейны актыў 7 Mann Kurt 18373 26.05.08 23:06
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map