Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кашаль!

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.01.11 14:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

дарэчы, можа вылучыць асобную тэму "Інгаляцыі"?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 12.01.11 15:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

[мад.:]
наталька,
гатова

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 1:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, якое аздараўленне можна прыдумаць для дзіцяці, што часта хварэе на ВРЗ з зацяжным кашлем аж да хрыпаў у лёгкіх і бранхіту? Ці варта шчаміцца на ліпень у беларускі санаторый, ці лепш падлячыцца там у верасні-кастрычніку? Можа, увогуле лепш паехаць на якое мора, пад якое сонца (але так, каб акліматызацыі моцнай не патрабавалася, бо ў мяне адпачынак 23 дні)? Што параіце?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 9:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, нам з падобнымі праблемамі лекарка раіла горнае паветра і абавязкова каб там былі сосны. Даамагае. Першы раз мы ехалі на месяц, а зараз кожны год "падтрымліваем сітуацыю" знаходзячыся ў гарах 2 разы на год па 7-10 дзён. сітуацыя рэальна паляпшаецца, хаця кашаль цалкам ня зьнік.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 19:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Горнае паветра - гэта Карпаты ці што вышэйшае? Якія недарагія "горы" існуюць? Ну і так, каб адной мамцы з дзіцем нястрашна было адправіцца...

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 19:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, мы ездзім не поўнач Чэхіі. Пра кошты я ня ведаю, бо нам частку адпачынку кампенсуе седычная страхавая кампанія, а частку - працадаўцы.
Але калі вас зацікавяць кошты, то я магу паглядзець падрабязнасьці.

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 23:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Кошты сапраўды цікавяць. Але ж вы, напэўна, дамаўляліся наўпрост з гатэлем-домам адпачынку-санаторыем? Як з імі дамовіцца з-за мяжы?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.04.11 7:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, я Вам цыдулеку напішу

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 23.04.11 19:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Супер! Хачу цыдулку.

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 23.04.11 22:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, у мяне ў у дзяцінстве былі падобным праблемы. Я хварэла на ВРЗ гэтак часта, што ў 4 годы бранхіт пачаўся з астматычнымі кампанентамі. Педыятарка сказала маме, што перад пароў адрускоў на ўлік па астме ставіць мяне няма сэнсу, прыйдзем у верасні і пачнем лекавацца па поўнай. А на лета параіла з'ездіць са мной на мора ў Анапу, там стэп, паветра сухое і марское -- вельмі часта спыняе прастудныя хваробы.
Мы на моры пабылі ўсяго 5 дзён, і ў той год я больш не хварэла. Больш таго, на мора мяне бацькі стараліся вывозіць штод, больш такого цяжкага стану здароўя не было.
Адзінае, што калі я прапускаю паездку на мора больш за 2 гады, я і зараз пачынаю вельмі часта і моцна хварэць. Літаральна штомесяц.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 24.04.11 20:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мае бацькі таксама былі ўпэўненыя, што мы не хварэем, бо ездзім летам на мора. ХЗ. Можа яно і сапраўды так было.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 24.04.11 21:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я жыла каля мора ўсё дзяцінства. І вельмі часта і моцна хварэла на ангіны.
Думаю, што ў летніх вандроўках да мора ёсць велізарны патэнцыял плацэба. Напрыклад: мінулым летам мы білі на моры, і Мірон нягледзячы на адаптацыю да школы прастудзіўся толькі 1 раз за навучальны год. Гэта дадае сіл і натхнення ў пошуку грошай, каб паехаць на мора і сёлета Сьмешка

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 24.04.11 21:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, ты жыла не на тым моры Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 25.04.11 20:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я якраз выбіраю, куды б гэта з'ездзіць, каб вылечыць дзіця раз і на ўвесь год. А доктар на маё пытанне: "Што можна зрабіць? Можа, "в деревню, к тётке, в глушь..."?" адказала, што імунітэт сфарміруецца да 5-6 гадоў, тады дзіця будзе менш хварэць. Rolling Eyes Так што нам яшчэ 2 гады пратрымацца... Сп. Зялёная Усьмешка Мы, дарэчы, толькі сёння выпісаліся з дзіцячай бальніцы - абструктыўны бранхіт.
Абмяркоўваю марскія варыянты з усімі сваімі знаёмымі – беларускія санаторыі на лета ўжо занятыя. Праўда, дзеля гэтага мора мне давядзецца ўзяць крэдыт у банку (калі яшчэ дадуць у цяперашніх умовах)... Ды й страшнавата адной з дзіцем у чужую краіну выбірацца.

Апошні раз рэдагавалася: Lisa (25.04.11 20:37), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 25.04.11 20:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, мяне вазілі першы раз у 4 гады. Я ў траўні нарадзілася, а на мора мы паехалі ў жніўні. Можна паехаць у вёску на моры, і ў прыватны сектар -- гэта танней будзе.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная »
Старонка 2 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 460 julcik 459150 4.12.18 14:41
drakosha2000 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 96721 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 214832 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 110106 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 58475 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map