Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кашаль!

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.01.11 14:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

дарэчы, можа вылучыць асобную тэму "Інгаляцыі"?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 12.01.11 15:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

[мад.:]
наталька,
гатова

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 1:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, якое аздараўленне можна прыдумаць для дзіцяці, што часта хварэе на ВРЗ з зацяжным кашлем аж да хрыпаў у лёгкіх і бранхіту? Ці варта шчаміцца на ліпень у беларускі санаторый, ці лепш падлячыцца там у верасні-кастрычніку? Можа, увогуле лепш паехаць на якое мора, пад якое сонца (але так, каб акліматызацыі моцнай не патрабавалася, бо ў мяне адпачынак 23 дні)? Што параіце?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 9:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, нам з падобнымі праблемамі лекарка раіла горнае паветра і абавязкова каб там былі сосны. Даамагае. Першы раз мы ехалі на месяц, а зараз кожны год "падтрымліваем сітуацыю" знаходзячыся ў гарах 2 разы на год па 7-10 дзён. сітуацыя рэальна паляпшаецца, хаця кашаль цалкам ня зьнік.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 19:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Горнае паветра - гэта Карпаты ці што вышэйшае? Якія недарагія "горы" існуюць? Ну і так, каб адной мамцы з дзіцем нястрашна было адправіцца...

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 19:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, мы ездзім не поўнач Чэхіі. Пра кошты я ня ведаю, бо нам частку адпачынку кампенсуе седычная страхавая кампанія, а частку - працадаўцы.
Але калі вас зацікавяць кошты, то я магу паглядзець падрабязнасьці.

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 23:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Кошты сапраўды цікавяць. Але ж вы, напэўна, дамаўляліся наўпрост з гатэлем-домам адпачынку-санаторыем? Як з імі дамовіцца з-за мяжы?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.04.11 7:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, я Вам цыдулеку напішу

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 23.04.11 19:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Супер! Хачу цыдулку.

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 23.04.11 22:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, у мяне ў у дзяцінстве былі падобным праблемы. Я хварэла на ВРЗ гэтак часта, што ў 4 годы бранхіт пачаўся з астматычнымі кампанентамі. Педыятарка сказала маме, што перад пароў адрускоў на ўлік па астме ставіць мяне няма сэнсу, прыйдзем у верасні і пачнем лекавацца па поўнай. А на лета параіла з'ездіць са мной на мора ў Анапу, там стэп, паветра сухое і марское -- вельмі часта спыняе прастудныя хваробы.
Мы на моры пабылі ўсяго 5 дзён, і ў той год я больш не хварэла. Больш таго, на мора мяне бацькі стараліся вывозіць штод, больш такого цяжкага стану здароўя не было.
Адзінае, што калі я прапускаю паездку на мора больш за 2 гады, я і зараз пачынаю вельмі часта і моцна хварэць. Літаральна штомесяц.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 24.04.11 20:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мае бацькі таксама былі ўпэўненыя, што мы не хварэем, бо ездзім летам на мора. ХЗ. Можа яно і сапраўды так было.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 24.04.11 21:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я жыла каля мора ўсё дзяцінства. І вельмі часта і моцна хварэла на ангіны.
Думаю, што ў летніх вандроўках да мора ёсць велізарны патэнцыял плацэба. Напрыклад: мінулым летам мы білі на моры, і Мірон нягледзячы на адаптацыю да школы прастудзіўся толькі 1 раз за навучальны год. Гэта дадае сіл і натхнення ў пошуку грошай, каб паехаць на мора і сёлета Сьмешка

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 24.04.11 21:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, ты жыла не на тым моры Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 25.04.11 20:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я якраз выбіраю, куды б гэта з'ездзіць, каб вылечыць дзіця раз і на ўвесь год. А доктар на маё пытанне: "Што можна зрабіць? Можа, "в деревню, к тётке, в глушь..."?" адказала, што імунітэт сфарміруецца да 5-6 гадоў, тады дзіця будзе менш хварэць. Rolling Eyes Так што нам яшчэ 2 гады пратрымацца... Сп. Зялёная Усьмешка Мы, дарэчы, толькі сёння выпісаліся з дзіцячай бальніцы - абструктыўны бранхіт.
Абмяркоўваю марскія варыянты з усімі сваімі знаёмымі – беларускія санаторыі на лета ўжо занятыя. Праўда, дзеля гэтага мора мне давядзецца ўзяць крэдыт у банку (калі яшчэ дадуць у цяперашніх умовах)... Ды й страшнавата адной з дзіцем у чужую краіну выбірацца.

Апошні раз рэдагавалася: Lisa (25.04.11 20:37), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 25.04.11 20:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, мяне вазілі першы раз у 4 гады. Я ў траўні нарадзілася, а на мора мы паехалі ў жніўні. Можна паехаць у вёску на моры, і ў прыватны сектар -- гэта танней будзе.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная »
Старонка 2 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 93564 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 209296 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 107358 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 459 julcik 446736 1.10.12 0:46
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 57530 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map