Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Запрашаю на гурток для цяжарных!

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
alena

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 09.07.2009
Паведамленні: 262

ПаведамленнеДададзена: 12.09.09 22:24    Загаловак паведамлення: Запрашаю на гурток для цяжарных! Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, прывітанне! Я задумала зладзіць навучальны гурток для цяжарных. Запрашаю вас да ўдзелу. Заняткі распачнуцца ў кастрычніку 2009 г. Плануецца правесці 8 сустрэч прыкладна раз на тыдзень.
Магчымыя тэмы заняткаў:
Пераднатальнае развіцце і магчымасці яму спрыяць.
Харчаванне пад час цяжарнасці.
Практыкаванні і фізічная актыўнасць пад час цяжарнасці. Методыкі псіхалагічнай самарэгуляцыі.
Падрыхтоўка да родаў.
Грудное выкармліванне.
Слінг і іншыя спосабы нашэння немаўляці.
Сумяшчэнне мацярынства і прафесійнай актыўнасці – ці магчыма такое?
Канкрэтны змест залежыць ад жадання ўдзельніц. Кожная можа сама прапанаваць тэму, якая б цікавіла непасрэдна яе.
Удзел бясплатны!
Падрабязней -- http://hurtki.info/2009/09/ja_chutka_stanu_mamaj/

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.09.09 22:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, і гэта па беларуску? Вы малайчына! Шкода, што мне ўжо позна, але думаю ёсьць мамачкі, якім будзе цікавай інфармацыя ды яшчэ на роднай мове).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
alena

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 12.09.09 23:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста, прывітанне! Сапраўды шкада, што мы з вамі размінуліся ў часе Сьмешка Наконт мовы -- залежыць і ад удзельніц, не адной мяне. Форма навучання мяркуе актыўнасць кожнай. Калі ўсе беларускамоўныя, то і гурток такі атрымаецца. Таму, калі на прыкмеце есць знаемыя, адпраўляйце!

Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 12.09.09 23:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, пакуль няма, але мяне радуе, што ёсьць людзі, якія могуць расказаць пра цяжарнасьць на роднай мове)).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
alena

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 12.09.09 23:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі атрымаецца, прапаную арганізацыйную сустрэчу 29.09.09 18.00. Калі жадаеце далучыцца, лістуйце на скрыню alena_zhuk@tut.by ці vitanne@mail.ru. Чакаю ліставанняў і сустрэч!

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.09.09 10:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, можа я чапляюся да дробязяў, але ж Вы арганізуеце не гурток, а Клуб па інтарэсах. І адбывацца будуць не заняткі, а размовы на тэмы, аднолькава малазнаёмыя і цікавыя ўсім удзельніцам Сьмешка

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 13.09.09 21:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А для тых, хто ўжо нарадзіў, гурток будзе? Сьмешка Напрыклад цікавая тэма - адносіны старэйшых і малодшых дзетак.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
alena

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 13.09.09 22:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, гурток -- тут маецца на ўвазе форма самаадукацыі дарослых. Можаш прагугліць "навучальны гурток" Сьмешка Таму ўсе ж я арганізую гурток. Шкада, што Вы не цяжарная, я была б радая бачыць Вас побач на занятках Сьмешка А што Вы мелі на ўвазе, калі ўдакладнялі тэрміналогію?

Угару
alena

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 13.09.09 23:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, Магчыма і будзе, толькі значна пазней Сьмешка

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 13.09.09 23:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, калі казала пра тэрміналогію, то на ўвазе мела менавата розніцу паміж г.зв. "навучальным гуртком" і "гуртком".
Дзякуй за запрашэнне ў вашую прыемную кампанію, але я не падыходжу з 2-юх прычынаў:
1) пакуль не цяжарная,
2) развівала, карміла дзіця і спалучала гэта з паўнавартаснай вучобай і працай ад безальтэрнатыўнасці. Мне нават у галаву не прыходзіла абмяркоўваць з кімсьці: ці так рабіць ці гэдак; ці дыхаць ці спыніцца, ці зарабляць на жыццё ці памерці з голаду? Нараджэнне і гадаванне дзіцяці прайшло натуральным фонам, этапам у маім сталенні і кар'ерным росце. Дакладна такжа як мая кар'ера сталася натуральным фонам для маленства майго сына. Адно не робіць немагчымым другое.
Так што я не бачу тут тэмаў для абмеркаванняў з малазнаёмымі і патэнцыйна рускамоўнымі людзьмі: галоўнае зрабіць выбар і не саступаць на шляху да яго ўвасаблення.
А вось гуртавацца з татамі-мамамі будучых беларускамоўных аднагодак - імпрэза з наўпроставым практычным вынікам: менш гераізму давядзецца праяўляць, ствараючы беларускую групку ў садку, будзе з каго абіраць сяброў. Вось такія гурткі я разумею. Да такіх збіраюся далучацца ў бліжэйшыя год-два, якія б тэмы "заняткаў" яны не дэкларавалі.
Сьмешка

alena

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 13.09.09 23:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, спачуваю Вашым цяжкасцям! Усе наладзіцца, не перажывайце!
Я таксама не разумею, навошта людзям сустракацца і размаўляць. Сапраўды, варты жалю занятак.
І ўсе адно не разумею інтэнцыю Вашага да мяне звароту. Я арганізую г.зв. "навучальны гурток", пра што і пісала Сьмешка

Угару
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 14.09.09 10:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, магчыма я далучуся. Сьмешка
Я буду нараджаць у другі раз, дык ужо трохі вучоная, а вось пра слінг ведаю мала. Мяне гэта вельмі цікавіць, бо раней слінганашэньне не практыкавала.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.09.09 12:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, узаемныя спачуванні

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 14.09.09 17:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

alena, шкада - нам цяпер трэба Сьмешка)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
alena

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 27.09.09 21:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, прывітанне! Першая сустрэча -- аўторак, 29.09.09, 18.00. Было б вельмі добра, каб Вы папярэдне патэлефанавалі ці пакінулі свае каардынаты ў прыватнае паведамленне, каб дакладна ведаць, ці Вас чакаць.
Тое ж -- да ўсіх, хто жадае далучыцца. Чакаю!

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6  наступная »
Старонка 1 з 6.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 460 julcik 459758 4.12.18 14:41
drakosha2000 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 96857 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 110236 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 55062 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ідэя для ТБШ 3 наталька 17090 21.06.06 1:11
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map