Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Адэноіды

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 9:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, якая ступень, не сказалі, але ў яго 2,5 пры максімальных 3 (мм?) Пастаянна шмыгае носам, хаця саплей асаблівых няма, уначы храпіць. Да таго ж фарынгіт.
Ptyz, ня бачыла і глядзець ня буду...
hormashyki, і мы рашылі выдаляць. Знаёмая сказала, што выдалялі хлопцу на Сухой платна. Пад мясцовым наркозам, але хутка, хвілінаў 10, а потым у палаце з мамай пару гадзін і дадому. У 3-й бальніцы, здаецца, на 3 дні кладуць, і без бацькоў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 9:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, мы рабілі па знаёмству ў 9цы. На жаль проста іншага зараз не робяць у Беларусі. Толькі вось падумала, зараз шмат платных устаноў, можа там ёсць і апараты па новым тэхналогіям? Ты не даведвалася?

Апошні раз рэдагавалася: hormashyki (14.10.10 10:03), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 9:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki, пакуль не. Буду тэлефанаваць.

Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 10:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

дакладна выдаляюць пад агульным наркозам.нА Сухой, здаецца. За грошы. я не агітую, бо мінусаў таксама шмат. І сур'ёзных мінусаў. тады мама з дзіцём там некалькі дзён ляжыць.

яшчэ скажу.
не паглядзець відэа -- таму што страшна... ну, не ведаю. Вам страшна глядзець у віртуале, а як дзіцяці тое перажыць у рэале?
Дарэчы, у нас была ступень 2.5 -- мы з адэноідамі справіліся з дапамогай гамеапатыі. Ну, і, вядома, перад тым, як ужо прымаць рашэнне пра выдаленне, я б добра такі пабегала па лекарах. Можа, вы яшчэ можаце палячыцца кансерватыўна.

ну і яшчэ -- на "сямействе ёсць даўгая і вялікая тэма пра адэноіды" -- там абмяркоўваюцца і спосабы выдалення (у Менску), і іншае лячэнне, і канкрэтныя лекары. Вельмі шмат рознабакоай інфармацыі.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 11:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мае 5 капеек супраць выдалення.
Янку раней таксама казалі пра адэнойды. Аднойчы (пасля хваробы) нават вялікую ступень паставілі (але пасля хваробы яны заўжды вялікія). Але я на 100% ўпэўненая, што ў арганізме няма залішніх дэталяў.
Так, у яго частыя насмаркі - але мы прамываем нос. Нічога страшнага ад гэтых насмаркаў не адбываецца. Так, ён часам храпіць, калі спіць - але я прызывычаеная, мой брат так заўжды рабіў. І нічога - вырас вялікі. З часам сітуацыя з адэнойдамі паляпшаецца сама. Кожны новы год лепшы ў плане хваробаў за папярэднія. Найгорш было восенню-зімой, калі яму было 3,5 гады.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 11:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ptyz, жахліва. Але дзесяць год таму ўсё ж мясцовае абязбольваньне на Сухой рабілі нейкім спрэем. Наколькі дапамагала ня ведаю. Па водгуках было ня столькі балюча, колькі непрыемна, што прывязваюць, і вельмі шмат крыві.

Як дзетцы верыць дакатарам пасьля такіх працэдураў? Крэсла ў іх качаецца, зубік вырываць не балюча, крыху патрывай і г.д.

Мне ў дзяцінстве казалі выразаць, і ня раз. Я ня далася, як быццам перарасла.

Alina, дык наколькі я разумею, калі пад агульным наркозам рабіць, тады хоць нейкая гарантэыя ёсьць, бо кантралююць працэс эндаскопам. А калі проста так, тады ўрач нічога ня бачыць і робіць навобмацак, пакідаючы парэшткі тканак (рэцыдыў), альбо й адразаючы выпадкова нешта патрэбнае (напрыклад малы язычок).
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 12:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, чытаю, думаю...
julcik, франак увесь той год прахадзіў нібыта і здаровы, а нібыта і не. У носе недзе далёка соплі, якія ня льюцца, але ёсьць, і сьцякаюць па горле - так і да хранічнага фарынгіта недалёка...
да таго ж зубы сапраўды вельмі крыва растуць.

Угару
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 12:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А наконт "прывязваюць", дык у нас і дарослых прывязваюць у рэанімацыі, без паказаньняў. Я ня верыла, пакуль не сутыкнулася.

Соблюдаются ли права человека в реанимации?
http://news.tut.by/society/132439.html
Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 12:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, такія соплі вельмі добра вымываюцца. Толькі не са(п)лінам ці хумерам, а нармальным струменем вады з грушкі, аспірата ці вялікага шпрыца. (пад нармальным я разумею працяглым, а не з напорам. Ствараць ціск нельга) соплі выцякаюць з іншай наздры.

Угару
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 12:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, ты пра нешта падобнае да Neti pot?

На youtube нават з маленькімі дзеткамі ёсьць відэа. І кажуць, што ў шоў Опры было пра гэты спосаб.

Апошні раз рэдагавалася: Skarynka (14.10.10 13:02), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 12:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Skarynka, я карыстаюся слонікам http://kalvi.com.ua/images/aspirator.gif
Важна не нацискаць моцна, каб вада цякла павольна. З чайничкам няма такой праблемы. але затое можна стаяць над ракавина и нахиляцца на адзин бок, каб выцякала з иншай наздры, а не па горле

Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.10.10 18:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, мы якраз збольшага шпрыцам і карыстаемся, усё роўна не дапамагае.

Угару
nata

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 286
Адкуль: Менск, Уручча

ПаведамленнеДададзена: 15.10.10 16:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, Стаську паставілі дыягназ адэноіды 2-й ступені ў 4 гады.
З паліклінікі направілі на кансультацыю ў 2 ГДКБ (на Кіжэватава). Там патрапілася добрая доктарка (Аўчарэнка), сказала, што выразаць заўсёды пасьпееце, давайце лячыць кансерватыўна.
Лячылі вельмі ўпарта, 2 гады, і па той схеме, што яна давала, і гамеапатыяй.
Хварэе дагэтуль часта, але дыхае ўжо ротам, па начах не храпіць. Зараз вось таксама хварээ, але ЛОР сказала, што адэноіды нармальные, 1-ю ступень можна ставіць.
Паспрабуйце спачатку пракансультавацца ў розных дактароў, а тады ўжо прымай рашэньне.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 286
Адкуль: Менск, Уручча

ПаведамленнеДададзена: 15.10.10 16:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А лішняга ў арганізме сапраўды нічога няма.
Мне ў дзяцінстве выразалі гланды, бо часта хварэла, і яны пастаянна абрасталі гнойнымі бляшкамі.
На ангіны я, канешне, хварэць перастала, але цяпер мая пастаянная праблема - фарынгіты, ларынгіты і трахеіты, часта нават голас прападае, бо горла засталося без "пярэдняга краю абароны".

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 15.10.10 20:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

nata, дзякуй, будзем кансультавацца яшчэ.

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная »
Старонка 2 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Дзе зрабіць экспертызу вады? 4 Kryscina 7584 14.11.12 20:54
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 184738 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 44452 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. [ Апытанка ] Беларускамоўныя садкі (групы і г.д.) 394 pink_by 289689 28.12.08 20:04
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў З чаго зрабіць падлогу? 25 julcik 39889 1.07.07 21:20
Alenka Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map