Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Навіны: быць ці ня быць

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Стварэньне сайта

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 28.06.06 23:37    Загаловак паведамлення: Навіны: быць ці ня быць Адказаць з выцемкаю

На сайце прадугледжаныя навіны. Прычым задумвалася гэта не як анонсы новых магмасьцяў, а менавіта як навіны. Пакуль што гэтая функцыйнасьць лічыце не выкарыстоўваецца.
адсюль пытаньні.
1) Ці патрэбныя на Дзетках навіны? Якой накіраванасьці?
2) Хто хоча мець правы пісаць у навіны?

-----
3) А каляндар нам патрэбны?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 0:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

каляндар патрэбны -- з днямі народзінаў!
навіны=абвесткі? кшталту, фотасэсія? тады патрэбныя. Права пісаць на першую старонку я пакінула б з прэ-мадэрацыяй альбо надаваць гэта права толькі "правераным" людзям

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 0:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

не, навіны гэта не абвесткі.
Абвестка - гэта нешта накшталт наступнай сустрэчы. То бок краткая інфа, кшталту "там будзе ТАКООООЕ! Я ў шоку! "
Адным словам Абвестка - гэта ў рамачцы. Пісаць іх могуць тыя, хто ў групе announce. Групу ствараю я, пакуль дадала самых актыўных.

Навіны - гэта навіны. То бок нейкая кароткая інфармацыя + разгорнуты артыкул. Іх могуць пісаць тыя, хто ў групе news.

Калі каляндар патрэбны - чаму за такую колькасьць часу ніхто не паспрабаваў ім пакарыстацца? Міргаю

Угару
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 1:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Калі каляндар патрэбны - чаму за такую колькасьць часу ніхто не паспрабаваў ім пакарыстацца?

дык вы ж тыкайце носам! а тое я далей сваіх цыдулак нічога і ня бачу!

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 1:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
Адным словам Абвестка - гэта ў рамачцы. Пісаць іх могуць тыя, хто ў групе announce. Групу ствараю я, пакуль дадала самых актыўных.

я не магу там стварыць новую тэму -- пішуць, могуць толькі адміністратары.
не магу таксама адказаць на тэму -- пішуць, могуць толькі мэханікі (мадэратары?)

pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 9:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну навіны... Гэта ў прынцапе цікава. На мой погляд навіны могуць быць некалькіх тыпаў:
1. З Сеткі ўсё завязанае на сямейнай тыматыцы.
2. Ці пра тое, як нешта адбылося ў нашай кампаніі ці адбудзецца.
Толькі трэ падзяліць абвесткі і навіны... Вось па-вашаму паведамленне пра тое, што адубдзецца канцэрт беларускай музыкі - гэта абвестка ці навіна? Ну можа памерамі толькі адрозніваюцца....
Перыядычна магу нешта для вас пісаць, калі ўзнікне патрэба.
Плюс навінаў у тым, што сайт становіцца больш жывым рухаючымся. У прынцапе на дзетках тое ж уражанне складаецца з дапамогай навінаў з форума. Навіны звычайна лягчэйшыя для ўспрымання, чым артыкулы. Мінус - калі навіны ё іх трэ рэгулярна пажадана 1 раз на дзень ці два дні абнаўляць. А гэта патратуе блльш часу як мінімум.

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 10:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

я не магу там стварыць новую тэму -- пішуць, могуць толькі адміністратары.
не магу таксама адказаць на тэму -- пішуць, могуць толькі мэханікі (мадэратары?)

абвестка - гэта не тэма. Я планавала гэта як месца для пазначэньня новых сустрэчаў, напрыклад. Толькі пазначэньня - абмеркаваньне ў сё такое ідзе дзесьці ў іншай тэме, а тут проста напісана што і дзе, і пададзеная, напрыклад, спасылка на тую тэмы дзе абмеркаваньне.

Там проста трэба пісаць паведамленьне ў існуючую тэму Абветскі. Я потым напішу як чым карыстацца. Спачатку давайце функцыянальнасьць абмяркуем - можа прыйдзецца што-небудзь перерабіць.

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 29.06.06 10:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Толькі трэ падзяліць абвесткі і навіны... Вось па-вашаму паведамленне пра тое, што адубдзецца канцэрт беларускай музыкі - гэта абвестка ці навіна? Ну можа памерамі толькі адрозніваюцца....

Па-мойму гэта навіна. абвесткі я задумала для экспрес-інфармацыю пра нешта што тычыцца нашай тусоўкі. вось калі мы ўсе сабраліся ісьці на гэты канцэрт. то акрамя навіны з поўнай інфой пра канцэрт можа быць яшчэ і абвестка з каардынатамі сустрэчы.
яшчэ абвестка паказваецца толькі адна (апошняя), хаця гэтае абмежаваньне можна зьняць
Выцемка:

Мінус - калі навіны ё іх трэ рэгулярна пажадана 1 раз на дзень ці два дні абнаўляць. А гэта патратуе блльш часу як мінімум.

Так, хаця б раз на тыдзень - то дакладна. Кожны дзень - дык няма столькі датычных навінаў, здаецца.
Выцемка:

Перыядычна магу нешта для вас пісаць, калі ўзнікне патрэба.

Супер. Я потым дадам цябе ў групу і ствару якую-небудз памятку куды пісаць.

Яшчэ хацелася б абмеркаваць, якія ўвогуле навіны патрэбныя на сайце.
інфармацыя пра сайт
пра фэсты, імпрэзы і г.д, на якія можна схадзіць зь дзецьмі
справаздача па зладжаных сустрэчах (калі хто возьмецца пісаць Міргаю )

а што яшчэ?

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Стварэньне сайта Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 143414 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 56023 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў што наконт фітнэсу для цяжарных? 25 schtirliz 50943 3.03.11 19:46
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кажуць што калі сьніцца ... 13 andrei 23783 22.11.09 21:21
algunia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 42476 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map