Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Зубкі і карыез

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
dzed

Зарэгістраваны: 26.07.2013
Паведамленні: 23

ПаведамленнеДададзена: 15.11.13 21:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 0:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Слухаце, а ў кагосьці дзеці зубы сьціралі? Ну так каб рэжучая кромка рабілася абсалютова плоскаю. У мяне самой рэжучая кромка пярэдніх зубоў як у іншапланецяніна плоская. Але я кепскі прыклад, бо зубы паскудныя і ў дзяцінстве былі нават горш, чым зараз. Старэйшыя дзеці ў парадку, а вось меньшая мае здаецца тую самую праблему як і я. Прынамсі дантыст сказаў што зубы ў яе сьціраюцца нашмат раней чым павінны. Палічыў што яна ўночы зубамі скрыгоча. Я ня чула такога, але я моцна сплю і глухая, так што можа скрыгоча. Пытаньне: што рабіць? Нібыта ў астатнім ейныя зубы ў норме. Дзюрак няма, эмаль у норме, дзёсны ў норме. Спакойна адсядзела патрэбныя паў гадзіны з разяўленаю пашчаю пакуль чысьцілі.

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 7:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
dzed

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 8:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

вельмі цікaвa....

http://www.youtube.com/watch?v=DUg7u3J13LA
Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 23:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker пісаў(-ла):
Слухаце, а ў кагосьці дзеці зубы сьціралі? Ну так каб рэжучая кромка рабілася абсалютова плоскаю. У мяне самой рэжучая кромка пярэдніх зубоў як у іншапланецяніна плоская. Але я кепскі прыклад, бо зубы паскудныя і ў дзяцінстве былі нават горш, чым зараз. Старэйшыя дзеці ў парадку, а вось меньшая мае здаецца тую самую праблему як і я. Прынамсі дантыст сказаў што зубы ў яе сьціраюцца нашмат раней чым павінны. Палічыў што яна ўночы зубамі скрыгоча. Я ня чула такога, але я моцна сплю і глухая, так што можа скрыгоча. Пытаньне: што рабіць? Нібыта ў астатнім ейныя зубы ў норме. Дзюрак няма, эмаль у норме, дзёсны ў норме. Спакойна адсядзела патрэбныя паў гадзіны з разяўленаю пашчаю пакуль чысьцілі.

Пэўна трэ валер'яну піць Сп. Зялёная Усьмешка А з прыкусам у яе усе добра?

Угару
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 20.11.13 9:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Добра. И дзіця даволі спакойнае. Не хацелася бы как зубы пасыпаліся з-за нейкай лухты, кшталту недахопу ёгурту ў аргіназме.

ПаведамленнеДададзена: 16.12.13 8:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня пісаў(-ла):
Як та дагэтуль чула ад усіх лекараў, што вышэйапісаныя галачкі вельмі карысныя, а як раз ўчора пачула меркаваньне аднаго стаматолага, які сказаў, што яны на самой справе нічога карыснага не прыносяць, бо дзеці іх хутка праглынаюць, у выніку да зубоў ня шмат чаго даходзіць, што у вадзе фтора дастаткова і што нашмат істотней правільна і добра чысьціць зубы і каб у рацыёне дзіцяці было дастаткова вітамінаў і мінералаў (малако, сыр).

Так што я ў гэтых галачках расчаравалася і ня кому іх не набываю

тут aдказы нa ўce пытaнні
http://www.youtube.com/watch?v=msM9va4eDVo
Угару
Nika

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.02.2012
Паведамленні: 188
Адкуль: Менск, Чырвоны Бор

ПаведамленнеДададзена: 16.12.13 14:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ага, цікавая спасылка, усё па-ангельску і я нічога не зразумела, мо хто растлумачыць коратка?
Угару
kamilka

Актыўны ўдзельнік

Паведамленні: 122

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 14:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Спадарства, а ці выдаляў хто здаровыя малочныя зубкі ў стаматолага? Падзяліцеся досьведам і кантактамі, калі ласка.
У Алесіка пачаў расьці карэнны зуб, а малочны нават не хістаецца. Сумнік

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 15:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kamilka, мы тольки лекавалі, але ў вялікім захапленні ад стаматалогіі http://medicaldent.by/index.php?main_page=page&id=22 доўга рыхтавала Рагнедку, каб не спужаць, яны самі кажець, што галоўнае ў дзіцячым наведванні -- гэта не напалохаць. Вельмі добры доктар Журкоў Уладімір Мікалаевіч ставіў пломбу, прычым атрымалася паставіць нават не часовую дзіцячую, а вінір. Расказваў што робіць, неяк цікава і спакойна сябе паводзіў. Я нават не трымала Рагнедку, а толькі побач стаяла, за ручку трымалала.
А на наступны дзень яшчэ хадзілі да Кахановіча Аляксандра Міхайлавіча, ён пачысціў зубкі і фторлакам пакрыў. У Рагнедкі гэта зараз любімыя ўспаміны, гуляе, расказвае. Можна ім патэлефанаваць і параіцца.

kamilka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 0:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, дзякуй!
Далекавата нам, але буду мець на ўвазе. А Рагнедцы абязбольвалі што-небудзь? Мяне вось анэстэзія найбольш непакоіць...

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 0:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kamilka, маленькім дзеткам робяць толькі агульны наркоз, бо мясцовы не разлічыць на такую малую масу. Не абезбольвалі, яна так трывала.
А тое, што далёка, мяне здзівіла, што прыязджаюсь людзі з усяго гораду, як-раз мясцовых амаль няма, бо не ведаюць. Шмат хто пасля ЛАДЭ дзетак прывозіць, напужаных ужо.

kamilka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 0:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, наркоз? Афігець-застрэліцца! Трэба сапраўды патэлефанаваць, распытацца.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 10:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, ты загнула канешне пра "шмат хто" напужаных)))) Адзіны плюс, чаму я на тую клініку паглядаю, што там танней на шмат за Ладэ і няма чаргі на запіс (у ладэ тыдні два трэба чакаць мінімум каб да ўлюбёнага доктара трапіць, альбо станавіцца ў ліст чакання і тады можа быць калі нехта адмовіцца...)
Нам зубы не выдзіралі, але наркозу ні разу не рабілі ніякага, нават у 1,5 год (пры тым што мы незлічоную колькасць дзірак замазалі, у тым ліку ўжо і ў карэнным зубе ставілі і свідравалі). Дзеці сябе ў кабінеце адчуваюць разневолена (заходзяць і ўвальваюцца у крэсла)))

зы: мне самое ў дзяцінстве амаль усе малочныя вырывалі (бо карэнныя лезлі, калі малочныя нават не хісталіся). Без агульнага наркозу, толькі пшыкалі нечым (не ўзгадаю чым, але не калолі нічога). І пасля шматгадовая эпапея ў артадонтаў з пласцінкаміСумнік Таму не зацягвайце!

Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 11.08.14 16:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У нас таксама першыя зубы вылазілі трошкі з боку ад малочных, таму малочныя спачатку нават не хісталіся, а пасьля карэнныя самі пасоўваліся у бок малочных,выпіхвалі іх, і зараз стаяць роўныя. Ня ведаю, ці нармальны гэта працэс, але я рада што не спяшалася

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  наступная »
Старонка 20 з 21.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 63802 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А яны крадуць кантэнт! 57 julcik 54951 31.05.09 13:20
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чым Вы зараз займаецеся? 48 valerka 48193 20.07.08 11:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А можа хто добра малюе? 4 tasia 17653 22.05.08 8:29
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ня шкодна піць толькі сок? 29 наталька 36082 6.07.07 0:25
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map