Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дыябет падчас цяжарнасьці

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 20:17    Загаловак паведамлення: Дыябет падчас цяжарнасьці Адказаць з выцемкаю

Сёньня мне эндакрынолаг у паліклініцы паставіла дяыгназ - дыябет. Калі я спакойна сказала, што ладна, нічога страшнага, ён жа пасьля цяжарнасьці праходзіць, мне сказалі што мушу думаць у першую чаргу пра дзіця. Я чула, што ад дыябету дзеці нараджаюцца з павышанай вагой, але перапытала, што ж можа страшнага здарыцца. Мне катэгарычна заявілі, што дзіця можа загінуць. Добра, што гэта ў мяне другая цяжарнасьць і я ўжо навучылася фільтраваць базар нашых дактароў. Афігець-застрэліцца!
Буду трымацца дыеты: менш углеводаў, салодкага, садавіны, больш гародніны. Плюс фізкультура.

Дзяўчаты, а ў каго былі падобныя праблемы? Дзе ў Менску добрыя гінеколагі-эндакрынолагі? Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
momto4

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.10.2007
Паведамленні: 595
Адкуль: Miensk-Vancouver

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 21:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, мне здаецца Кропка пісала недзе, што ў яе была цукровіца пад час цяжарнасці. Ці гэта не адно і тое ж?

"No one can go back and make a brand new start.
Anyone can start from now and make a brand new ending."
-Carl Bard
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 22:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, гэта тое ж самае. И нарадзіла дваіх здаровых дзяцей, таму я ня моцна пужаюся. Сьмешка Буду кансультавацца далей, толькі не ў паліклініцы. Сьмешка

Угару
Auka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.01.2009
Паведамленні: 113

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 22:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

i у мяне была цукровIца цяжарных. Таксама палохалi вялiкай вагой дзiцяцi, гестозам i "самым страшным". Эндакрынолаг прымусiла набыць глюкометр i напрацягу двух тыдняу замяраць узровень глюкозы 4 разы на дзень, i весцi дзённiк у якiм запiсваць усё, што ем (глюкометр i тэстпалоскi, дарэчы, каштуюць грошай). У вынiку напiсала у картке, што дыета трымае цукур у норме.
Лёнiк нарадзiуся з вагой 4010 (я упэунена, што на гэта пауплывала тое, што я важыла 4250 пры нараджэннi, ды i муж нарадзiуся немаленькiм - 3960), цукар напрацягу апошнiх 11 тыдняу цяжарнасцi быу у норме.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 22:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Auka, а колькі цукру ў цябе было ў крыві? У мяне нашча апошні раз 5, а пасьля сьняданку 7,5. У аналізе сікаў цукру і ацэтону не было. Вагу я пакуль невялікую набрала -- 8 кг.

Угару
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 9:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

И нарадзіла дваіх здаровых дзяцей, таму я ня моцна пужаюся.

наталька, ты канешне не пужайся дарма. усё будзе добра, але дыета мусіць быць вельмі строгая, а ня проста"менш углеводаў, салодкага, садавіны, больш гародніны." Угляводы таксама вельмі патрэбныя. Астатнюю інфармацыю дашлю прыватна.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 9:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Вагу я пакуль невялікую набрала -- 8 кг.

наталька, я за ўсю другую цяжарнасьць набрала 7кг. Пры добрай (правільнай) дыеце мае дзеці былі вагой да 4 кг.

Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 11:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, дзякуй. Сьмешка

Сёньня гінеколаг сказала, што амаль кожный другой цяжарнай ставяць дыягназ дыябет, бо паказчыкі паставілі такія.

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 11:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Сёньня гінеколаг сказала, што амаль кожный другой цяжарнай ставяць дыягназ дыябет, бо паказчыкі паставілі такія.

Нам казалі, што гэта не паказчыкі, а не здаровы лад жыцьця.

Угару
Auka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.01.2009
Паведамленні: 113

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 12:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наталька, мяне пачалi кантраляваць, калi цукар ранiцай апынууся 5.6. Мая знаёмая, якая раней практыкавала гiнеколагам, распавяла, што гэта нармуль, пакуль у дзiцяцi патрэбныя ворганы не запрацуюць у пэуную моц... а гiнеколаг не згадзiлася, адправiла да эндакрынолага, а там "глюкозаталерантны тэст", якi дрэнным апынууся... I пачалiся мае мытарствы з глюкометрам i аналiзам на цукар перад кожным прыёмам у урача.
I на самай справе нормы больш жорсткiмi зрабiлi недзе год-два таму, раней цукар да 5.2 лiчылi нормай у другiм трыместры

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 9:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я зрабіла платны аналіз на глюкіраваны гемаглабін. Вынік - 4,74. Здаецца, добры вынік...

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 11:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, так вынік добры, але каб ён такім і заставаўся, мусіш прытрымлівацца абмежаваньняў у ежы. як толькі расслабішся, так вынік вельмі хутка можа змяніцца... Сумнік

Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 13:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Буду трымацца. Сьмешка

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 15:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, трымайся, засталося зусім ня шмат. Ружа

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 60239 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 89569 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 174693 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 17968 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 35023 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map