Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дыябет падчас цяжарнасьці

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 20:17    Загаловак паведамлення: Дыябет падчас цяжарнасьці Адказаць з выцемкаю

Сёньня мне эндакрынолаг у паліклініцы паставіла дяыгназ - дыябет. Калі я спакойна сказала, што ладна, нічога страшнага, ён жа пасьля цяжарнасьці праходзіць, мне сказалі што мушу думаць у першую чаргу пра дзіця. Я чула, што ад дыябету дзеці нараджаюцца з павышанай вагой, але перапытала, што ж можа страшнага здарыцца. Мне катэгарычна заявілі, што дзіця можа загінуць. Добра, што гэта ў мяне другая цяжарнасьць і я ўжо навучылася фільтраваць базар нашых дактароў. Афігець-застрэліцца!
Буду трымацца дыеты: менш углеводаў, салодкага, садавіны, больш гародніны. Плюс фізкультура.

Дзяўчаты, а ў каго былі падобныя праблемы? Дзе ў Менску добрыя гінеколагі-эндакрынолагі? Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
momto4

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.10.2007
Паведамленні: 595
Адкуль: Miensk-Vancouver

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 21:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, мне здаецца Кропка пісала недзе, што ў яе была цукровіца пад час цяжарнасці. Ці гэта не адно і тое ж?

"No one can go back and make a brand new start.
Anyone can start from now and make a brand new ending."
-Carl Bard
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 22:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, гэта тое ж самае. И нарадзіла дваіх здаровых дзяцей, таму я ня моцна пужаюся. Сьмешка Буду кансультавацца далей, толькі не ў паліклініцы. Сьмешка

Угару
Auka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.01.2009
Паведамленні: 113

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 22:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

i у мяне была цукровIца цяжарных. Таксама палохалi вялiкай вагой дзiцяцi, гестозам i "самым страшным". Эндакрынолаг прымусiла набыць глюкометр i напрацягу двух тыдняу замяраць узровень глюкозы 4 разы на дзень, i весцi дзённiк у якiм запiсваць усё, што ем (глюкометр i тэстпалоскi, дарэчы, каштуюць грошай). У вынiку напiсала у картке, што дыета трымае цукур у норме.
Лёнiк нарадзiуся з вагой 4010 (я упэунена, што на гэта пауплывала тое, што я важыла 4250 пры нараджэннi, ды i муж нарадзiуся немаленькiм - 3960), цукар напрацягу апошнiх 11 тыдняу цяжарнасцi быу у норме.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.09.09 22:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Auka, а колькі цукру ў цябе было ў крыві? У мяне нашча апошні раз 5, а пасьля сьняданку 7,5. У аналізе сікаў цукру і ацэтону не было. Вагу я пакуль невялікую набрала -- 8 кг.

Угару
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 9:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

И нарадзіла дваіх здаровых дзяцей, таму я ня моцна пужаюся.

наталька, ты канешне не пужайся дарма. усё будзе добра, але дыета мусіць быць вельмі строгая, а ня проста"менш углеводаў, салодкага, садавіны, больш гародніны." Угляводы таксама вельмі патрэбныя. Астатнюю інфармацыю дашлю прыватна.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 9:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Вагу я пакуль невялікую набрала -- 8 кг.

наталька, я за ўсю другую цяжарнасьць набрала 7кг. Пры добрай (правільнай) дыеце мае дзеці былі вагой да 4 кг.

Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 11:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, дзякуй. Сьмешка

Сёньня гінеколаг сказала, што амаль кожный другой цяжарнай ставяць дыягназ дыябет, бо паказчыкі паставілі такія.

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 11:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Сёньня гінеколаг сказала, што амаль кожный другой цяжарнай ставяць дыягназ дыябет, бо паказчыкі паставілі такія.

Нам казалі, што гэта не паказчыкі, а не здаровы лад жыцьця.

Угару
Auka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.01.2009
Паведамленні: 113

ПаведамленнеДададзена: 17.09.09 12:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наталька, мяне пачалi кантраляваць, калi цукар ранiцай апынууся 5.6. Мая знаёмая, якая раней практыкавала гiнеколагам, распавяла, што гэта нармуль, пакуль у дзiцяцi патрэбныя ворганы не запрацуюць у пэуную моц... а гiнеколаг не згадзiлася, адправiла да эндакрынолага, а там "глюкозаталерантны тэст", якi дрэнным апынууся... I пачалiся мае мытарствы з глюкометрам i аналiзам на цукар перад кожным прыёмам у урача.
I на самай справе нормы больш жорсткiмi зрабiлi недзе год-два таму, раней цукар да 5.2 лiчылi нормай у другiм трыместры

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 9:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я зрабіла платны аналіз на глюкіраваны гемаглабін. Вынік - 4,74. Здаецца, добры вынік...

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 11:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, так вынік добры, але каб ён такім і заставаўся, мусіш прытрымлівацца абмежаваньняў у ежы. як толькі расслабішся, так вынік вельмі хутка можа змяніцца... Сумнік

Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 13:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Буду трымацца. Сьмешка

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.10.09 15:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, трымайся, засталося зусім ня шмат. Ружа

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 62301 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 91321 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 178795 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18276 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 35510 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map