Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Імёны нашых дзетак

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
CheGirl

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.12.2008
Паведамленні: 289
Адкуль: Менск, Чыжоўка

ПаведамленнеДададзена: 26.02.14 19:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, Супер!
А ў кастуся якое імя ў дакумантах?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1378
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 27.02.14 9:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

CheGirl, у пасведчанні аб нараджэнні Канстанцін (гэта поўнае імя), як і Васіль поўнае ))
http://by-ethno.livejournal.com/9598.html?thread=98942

ды з Кастусём праблем увогуле не было і няма (то бок яго нават Косцям не спрабуюць называць)
Магчыма з-за вялікай розніцы ў гучанні, людзі часам магчыма і не асацыююць "Кастусь" з ім вядомымі адпаведнікамі, і не спрабуюць перарабіць на свой манер, у адрозненні ад Васіля) Нават у паліклініке, але там у картке ён запісаны як Кастусь. Калі медсястра прыходзіла да нас пасля нараджэння, спытала як назвалі, мы адказалі Кастусь, яны і ўнеслі ў кампутар Костусь Вельмі шчасьлівы (гэта я пасля даведалася, калі прыйшлі, калі пабачыла гэтае КОстусь, доўга смяялася, але пакінула, толькі выправіла сваёй рукой на самой картке О на А)) І нават у ЕРЫП ён Кастусь (мне напрыклад гэта зусім цікава, бо я лічыла, яны неяк сінхранізуюць з афіц дакументамі, і нават калі пераносілі з паліклінікі, то ў іх базе дадзенных праз О Rolling Eyes )

Auka, 2 месяцы. То бок гадзінная размова з загадчыцай пры першай сустрэчы (я прыйшла з добрым намерам, пагутарылі так досыць доўга, што ў нас за праблемы)))) Яна нашы погляды не падзяліла, але патлумачыла, што з боку закону нам трэба зрабіць (якія паперкі сабраць і гд). Калі нарэшце я іх займела (напрыклад у мяне была дамова на аказанне паслуг з СОЛ Мінск, дзе Васіль быў прапісаны як Василь ды фотаздымкі з выставы малюнкаў дзяцей, дзе таксама яго імя было па руску напісанае як Василь). Маючы тры паперкі (якія больш менш пацверджвалі, што дзіця сапраўды носыць імя Васiль Сьмешка ) - занесла іх з заявай і праз тыдзень атрымалі новае пасведчанне.ю

Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 18.10.16 10:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тэма ўжо зусім заглохла? Цікава было б даведацца, ці шмат зараз маленькіх Лявонаў Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Mikolay

Зарэгістраваны: 04.12.2016
Паведамленні: 30
Адкуль: Мінск

ПаведамленнеДададзена: 16.08.17 17:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Асабіста я ніводнага лявона не ведаю. Але калі мы выбіралі імя сыну дык назвалі міронам. мне здавалася, што міронаў мала. А цяпер на вуліцы раз пораз чую імя мірон нават сярод рускамоўных дзетак
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Старонка 19 з 19.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 97297 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Колькі дзетак вы хочаце? 48 Alina 60416 14.12.12 0:16
Natulka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 49281 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Набуду двухпавярховы ложак для дзетак 17 Alena K 31929 5.11.08 23:01
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Праграма для дзетак з ДЦП (царабральны параліч) 1 neo_zubr 13045 24.10.07 13:22
NaT Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map