Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
ВЫБІРАЕМ ІМЯ ДЗІЦЯЦІ

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1246

ПаведамленнеДададзена: 9.01.13 15:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Згодна з Kryscina, не азірайцеся на іншых. Хаця, калі называлі меншага, спачатку думалі пра Лявона. Перадумалі. А ў тыя ж дні абвестка на форуме, што Лявонкам назвалі. Дык, па шчырасці, я была рада, што не паўтарылася: перадумваць з такой прычыны - сябе не паважаць, а хацелася быць рэдкімі. Але сябраваць з цёзкамі - гэта пракольна. З маім імем дык міма цёзкі не праскочыш анідзе.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 9.01.13 15:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну, нешта я пераймаюся. Сапраўды дарма. Сьмешка Проста, відаць, шмат збежнасцяў.
З Андрэйкам так не было. З Андрэйкам былі проста пэўныя асацыяцыі са знаёмымі і вядомымі людзьмі, была прапанова сябра, потым доўга не магла назваць па імені як нарадзіўся, прыглядалася, прызвычайвалася.
Зараз імя неяк само прыйшло і з'явілася ўпэўненасць, што ніяк інакш назваць немагчыма. І асацыяцый з імя не было і няма аніякіх. Зусім нечаканае. Другое імя, калі ўсё ж такі будзе падвойнае, проста вынік асацыяцый, падабаецца гучанне і да т.п. А першае - такое ўласнае, з гэтага, відаць, і было такое непрыемнае ўражанне. Хаця і беспадстаўна. Сьмешка

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 9.01.13 19:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Менавіта таму я свае абраныя імёны не выдаю нават сяброўкам, якія пазыцыянуць сябе як чайлдфры. Ці мала. Сьмешка

facebook.com/Aksana.Biazrukaja
facebook.com/Paparazzikidz.cz
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 9.01.13 20:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, а мне падаецца, што імёны дзеткам самі прыходяць. Асабліва мяне ўразіла Лагвіненка, са сваім старэйшым. якому імя змянілі некалькі разоў, пакуль муж не пагадзіўся на "тое твоё, дзіўнае" -- Рагнед.
Да нас імя прыйшло зусім нечакана, але мяне неяк зачапіла, калі Алена неяк пажартавала. что мы іх імя скралі.
Называйце так, як збіраліся.

Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 12.01.13 2:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мне таксама падаецца, што няма праблемы, калі называюць падобным імём. Ну, можа быць, калі б яшчэ ў блізкай сям'і -- тыпа, родная сястра дзіця назвала так, як вы хацелі. Тады так. Быццам скралі, бо наўрад ці добра, калі ў адной бабулі два ўнукі з аднолькавым імём.
У астатніх выпадках... у свеце 6 мільёнаў людзей. Імёны ў любым выпадку паўтараюцца. Мне дык нават прыемна, калі хтосьці назваў дзіця так, як і майго зваць. Значыць, маюць пяшчоту яны да гэтага імя, і я ў сваіх пачуццях не адна.
Напрыклад, мне прыемна і прыкольна, што ў мяне -- Адась і Янка, і ў Юлі -- Янка і Адась. Ну крута жа! Сьмешка
зы. і так, літаральна тыдзень таму з Адамам гаварылі на тэму. Ён запытаўся, чаму ў яго такое імя рэдкае. А я яму назвала трох знаёмых яму хлопцаў -- Адамаў. Ён відавочна расслабіўся.

Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1246

ПаведамленнеДададзена: 12.01.13 7:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, у нашай бабули было тры сястры і брат Валодзя. У двух старэйшых сясцёр былі сыны Валодзі. Брат быў (дзеля зразумеласці) Валодзя Сімін (жонка Серафіма), пляменнікі - Воўка Анцін і Воўка Сонін. Да сёння ў іх не разбіраюся да канца Сьмешка
Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.01.13 21:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, дарэмна ты пераймаешся,бо пройдзе час і вам іншыя імены будуць падабацца.У нас так было.Мы хацелі першага сына назваць Адамам,а назвалі Янкам,а калі нараджаліся наступныя сыны мы імя Адам нават не разглядалі. Вельмі шчасьлівы

Угару
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 19.01.13 0:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А жыхары Мікранэзіі наогул на кожны новы год бяруць сабе новае імя. Такім чынам яны збіваюць з панталыку нячысціка. Імёны кожны абірае сам. кажуць, што ў нейкі год апынулася так, што палову жыхараў адной вёскі звалі Майкламі Джэксанамі. Вельмі шчасьлівы

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Wojsza

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.01.2009
Паведамленні: 234
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 27.01.13 17:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Европейские имена:
значение и происхождение
http://kurufin.ru
Святые покровители
http://kurufin.ru/html/saints-main.html
КАТОЛИЧЕСКИЙ КАЛЕНДАРЬ
http://kurufin.ru/html/Calendar/Catholic/main_catholic.html
ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ
http://kurufin.ru/html/Calendar/Orthodox/main_orthodox.html
БЕЛОРУССКИЕ ИМЕНА
http://kurufin.ru/html/Belarusian.html
ПОЛЬСКИЕ ИМЕНА
http://kurufin.ru/html/polish.html
РУССКИЕ ИМЕНА
http://kurufin.ru/html/rus.html
И т.д., и т.п. : )

dzichka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.02.2011
Паведамленні: 229

ПаведамленнеДададзена: 15.04.13 20:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Жартачкі з-за акіяну: назвалі дзіцё Янам, запісалі ў такім варыянце - Jan. Калі прыехалі на першы агляд да педыятара, медсястра выйшла ў пакой для наведвальнікаў і запрашае нейкага Джэна. Некалькі разоў запрашала, пакуль не здагадалася прозвішча сказаць. Вельмі шчасьлівы І фактычна кожны раз, калі нехта чытае імя Янкі з паперкі, называе яго Джэн. Мабыць, неправільна мы запісалі ў дакументы. Можа, трэба было Yan? Хаця ўсё адно перакруцілі б, тут гэта любяць. Мяне Айрай называюць, калі нехта адзін запісывае імя Іра на слых, а нехта іншы потым чытае.
Угару
Лірка

Зарэгістраваны: 13.06.2012
Паведамленні: 7
Адкуль: Італьянская Рэспубліка

ПаведамленнеДададзена: 17.04.13 12:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

dzichka пісаў(-ла):
Жартачкі з-за акіяну: назвалі дзіцё Янам, запісалі ў такім варыянце - Jan. Калі прыехалі на першы агляд да педыятара, медсястра выйшла ў пакой для наведвальнікаў і запрашае нейкага Джэна. Некалькі разоў запрашала, пакуль не здагадалася прозвішча сказаць. Вельмі шчасьлівы І фактычна кожны раз, калі нехта чытае імя Янкі з паперкі, называе яго Джэн. Мабыць, неправільна мы запісалі ў дакументы. Можа, трэба было Yan? Хаця ўсё адно перакруцілі б, тут гэта любяць. Мяне Айрай называюць, калі нехта адзін запісывае імя Іра на слых, а нехта іншы потым чытае.

у Італіі такую транскрыпцыю Яна правільна бы прачыталі. А вось наконт Іры - "іра" азначае па-іхнаму гнеў, таму я выключна па-поўнаму называюся. А яшчэ італійцы ня ў стане гук "х" вымавіць (і беларускі "г" адпаведна), таму ў іх англамоўныя імёны сьмешна гучаць, тыпа "доктар Аўс"

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.11.13 8:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin пісаў(-ла):
Weranika, дарэмна ты пераймаешся,бо пройдзе час і вам іншыя імены будуць падабацца.У нас так было.Мы хацелі першага сына назваць Адамам,а назвалі Янкам,а калі нараджаліся наступныя сыны мы імя Адам нават не разглядалі. Вельмі шчасьлівы

Якiя прыгожыя лiнейкi у вас! Вiншуем з трэццiм сыночкам. Дарэчы, мы амаль адначасова нарадзiлi малодшых дзетак)) Мо зноу сустрэнемся у якой-небудзь школцы Сьмешка
Прашу прабачэння за офф.

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.11.13 14:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Dziakuj,vas taksama vinshuem-rascice zdarovymi,pryemna,kali dobryh ludzej stanovicca bol'sh

Угару
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.11.13 14:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

дзяк Сьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 26.01.14 14:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Праглядала свой радавод па лініі Кмітаў. Знайшла цікавыя імёны, можа каго натхняць:

Раіна
Марцыяна
Людвіка
Юзэфа
Яўхімія

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Старонка 13 з 13.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security