Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Успаміны пра садок

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 14.10.13 23:52    Загаловак паведамлення: Успаміны пра садок Адказаць з выцемкаю

Вашыя дзеці ўжо школьнікі?
Цікава, ці згадваюць яны садок і як?

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 15.10.13 0:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мірон даволі часта распавядае пра розныя гульні і прыгоды ў садку.
Сёння я вырашыла спытаць, ці ёсць сярод ягоных успамінаў сумныя. І пачула нечаканы адказ.
Высветлілася, што дзіцё ўвесь час цкавалі выхавацелі (ці няні - зараз ён ужо не памятае іх пасады) з-за таго, што мы прыводзілі яго бліжэй да абеду. Мы ганарыліся тым, што арганізуем свой дзень так, каб карыстацца садком па мінімуму. Высветлілася, што дарослыя не толькі ўвесь час папракалі малога, а яшчэ і іншых дзяцей настройвалі называць яго крыўднымі мянушкамі. І ён цярпеў і маўчаў, каб нас не растроіць! Плачу!

Быццам нічога такога страшнага не высветлілася, але так сумна і крыўдна Сумнік

kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 15.10.13 13:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, меньш ведаеш, лепш спіш. Міргаю
Тое як захавалі сябе пед. працоўнікі. канешне жудасна, асабліва тое. што Мірона папракалі і іншых дзяцей падвучвалі. Але напрыклада тут у нас УСЕ дзіцячыя садкі (і нават прыватныя) зачыняюцца а 8 гадзіна. Замыкаецца садок і вароты і тыя. хто любяць паспаць, застаюцца дома. Мяне такі падыход зьдзіўляў. Але каклі я пачала працаваць выхавацелькая. я зразумела. што гэта правельна. Бо дзіця якое прыходзіць ў сад напрыклад а 10, яшчэ соннае, вельмі цяжка далучаецца да праграмы тых. хто ў садзе ад 7 раніцы а 10 даволі бадзёры і настроены на працу. Бо ён ужо пасьнедаў. нагуляўся з сябрамі. пазаймаўся зарадкай. Зазвычай дзеці не адразу далучаюць да сябе ў кампанію таго. хто прыйшоў позна. яны як бы прыглядаюцца. Адпаведна. дзіця якое прыйшло позна. пачуваецца некамфортна, ці меньш камфортна за тых. хто прыйшоў раней. Яно ў любым выпадку адрывае дзяцей і выхавацела і прпыцягвае ўвагу на сябе, што ня ёсьць добра для ўсіх. Я за тое. каб дзяцей прыводзілі ў садок сваечасова. А каб па-мінімуму скарыстоўваць паслугі такой установы. лепш дзіця забіраць раней.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Расповеды пра роды 287 pink_by 243603 3.09.18 0:35
katyakravcova Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў пра нас 160 Alina 155208 10.06.14 22:34
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Расповеды пра беларускую мову 122 pink_by 141317 27.04.12 0:19
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А яны крадуць кантэнт! 57 julcik 58777 31.05.09 13:20
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. [ Апытанка ] Водгукі пра Ялінку 26.12.06 15 Kryscina 27150 29.12.06 19:37
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map