Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Аватара

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Стварэньне сайта

Аўтар Паведамленне
гануля-мамуля

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.03.2009
Паведамленні: 226
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 11.04.09 22:29    Загаловак паведамлення: Аватара Адказаць з выцемкаю

Як паменшыць фотаздымак да 8 кб?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 12.04.09 12:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Думаю, што, захоўваючы ў Фоташопе, трэба выбраць "захаваць для Web". А там ёсць спецыяльнае акенца памеру. Прынамсі я рабіла так. Але я "не чараўніца, я толькі вучуся" Razz Думаю, хутка адміністратар адгукнецца і падкажа больш прафесійна.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 12.04.09 23:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Adobe Photoshop, або якая-небудзь іншая праграма для рэдагаваньня малюнкаў (напр. Adobe Image Ready, ACDSee) прыдалася б найбольш.

Калі няма праграмы, можна паспрабаваць які-небудзь анлайн генератар, напрыклад http://thumber.bigplain.com/ анічога такі.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 14.09.2011
Паведамленні: 112

ПаведамленнеДададзена: 6.10.11 13:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Таксама была праблема фота паменшыць. Дапамог радыкал: http://www.radikal.ru/
(там можна ў акенцы "паменшыць да" пазначыць памер )
Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 6.10.11 17:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Звычайна ў ACDSee проста змяншаюць: у закладцы "Змяніць" ёсць функцыя "Змяненне памеру" - можна мяняць як аб'ём файла, так і памер у пікселях.

Kjara

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 14.09.2011
Паведамленні: 112

ПаведамленнеДададзена: 6.10.11 20:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Звычайна ў ACDSee проста змяншаюць

У мяне менш як 16 кб не атрымлівалася. То бок там напісана, што змяншае да 6 кб, а на самой справе файл мае 16 (15,5). Адпаведна "дзеткамі" не "грузіцца" (прабачце, не ведаю, як гэта слушна па-беларуску сказаць)

Апошні раз рэдагавалася: Kjara (7.10.11 9:37), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 7.10.11 0:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Аленачка, дзякуй. У мяне таксама пастаянна праблемы з загрузкай фотак менавіта на Дзетках.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 7.10.11 16:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Яшчэ можна пагуляцца з расшырэннямі. У любой праграме, якой праглядаеце фоткі выбраць "захавать як..." потым выбраць фармат (png,gif,jpeg).

Калі не плануеце іх потым друкаваць, змяніць разрэшэнне, напрыклад, да 800х600 ці 640х480. А потым захаваць у png.
Фотка павінна быць парадку 100 кб. (Калі Вы ўжо паменьшылі фотку -- рабіць гэта не трэба).

У оозных форматоў - розные алгарытмы зжымання. у GIF адзін, у PNG -- другі, JPEG трецці. Калі Вы выбіраеце фармат для захавання, праграма выбірае патрэбны алгарытм і захоўвае.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Стварэньне сайта Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] 23 лютага і 8 сакавіка ў школе 0 Kryscina 4575 22.02.14 13:51
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. беларускамоўны гурток для дзяцей ад 5 да 8 год 2 Міхась 7925 30.08.07 21:52
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Песьні да 8 сакавіка. 12 Тэлевіталь 18136 9.03.07 16:34
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map