Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Усё не так проста...

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 15.02.11 19:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, Vita, распавядзіце падрабязней, тэма заціхла часткова ад таго, што многія з гэтай праблемай паспяхова справіліся, яны могуць распавесці. Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Vita

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 04.01.2011
Паведамленні: 185
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 15.02.11 22:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, з сакавіка 2010....
УЗІ, спермаграмма, гармоны - усё добра, усе аналізы нармальныя. І чаго чакае мой арганізм? Што я дысертацыю напішу?)))))
А можа якога гінеколага файнага? Міргаю

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 15.02.11 23:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, яно як бы і рана вам яшчэ моцна пераймацца, але добры гінеколяг ніколі ня лішні Сьмешка
Ёсьць прыклад маёй сяброўкі, якая не магла зацяжарыць, бо мела адну бяку ў маціцы, якую на ўльтрагуку можна было бачыць толькі ў пэўныя дні цыклу. Калі яе прыбралі, ўсё атрымалася.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 15.02.11 23:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Канешне агляды ніхто не адмяняў, але я па цяжарнасьці Мілкай зразумела, што вельмі вельмі яе хацела. таму не атрымлівалася "цэлых" чатыры месяцы. Цяпер канешне сьмешна)). Асабліва калі другі дзіцёнак з першай авуляцыяй прыйшоў)).

Vita, можа дарэчы дзіцёнак і праўда дысертацыі чакае? Я дык пераймалася, што не зацяжарыла з перашай спробы, а потым: скончыўшы пяты курс, здаўшы дзяржіспыты, з'ездзіўшы адпачыць на мора, была вельмі ўдзячна Мілачке, што яна прыйшла менавіта пасьля гэтага. Як па мне, дык у самы час)). Гіняколяг гэта мо і добра, але пасьля родаў я пачала бачыць сэнс і ў іншых падзеях.
Адзінае, што адназначна праўда - нельга вельмі моцна хацець. На гэта падселі вельмі шмат маіх сябровак з першым дзіцёнкам. І было проста жахліва, калі яны ўжо пачыналі праз сілу, абы даказаць і г.д. І як дзіцю з такім настроем бацькоў з'яўляцца?
Я сама вельмі хацела, аж не магла)). А потым, калі прыехалі з мора, напісала сабе спіс "Чаму добра, што я не цяжарная". Усё-усё туды. І дыскатэкі (на якія я ўжо не хацела хадзіць), і заняткі танцамі, на якія пайшла, і працу і шмат розных пунктаў. І калі адпусьціла, убачыла сэнс і ў такім жыцьці, зразумела, што затрымка то ўжо больш тыдня). так прыйшла да нас наша Мілачка. У свабодную ад надзеі і чаканьня душу).

Я ўпэўнена, што ўсё ў Вас атрымаецца. галоўнае адпусьціце гэтую думку. Дайце дзіцёнку самаму выбраць час)). І я шпэўнена - гэты час не за гарамі)).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 15.02.11 23:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарэчы, толькі зараз пабачыла, што ў гэтай тэме пісала luckra. Тым больш узрадавалася таму, што ўжо ведала (што сонейка вось вось выгляне)). Вельмі за Вас радая!

Угару
Vita

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 16.02.11 11:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, дзякуй вялікі за добрыя словы!
Усё разумею, радуюся жыццю, веееельмі многа усялякіх планаў і без дзіцяці. Але лічу, што агляд спецыяліста таксама патрэбны - актыўнае планаванне амаль ужо год, а да гэтага з паўгады было пасіўнае....а ўжо 29...а хацелася б як мінімум трох....
але... тэээк што ў мяне там у спісе.... вывучэнне беларускай мовы, дысертацыя, праграма, выдавецтва канспекту, другая праца, ёга, рамонт, будаўніцтва дома....ачышчэнне душы ад надзеі і чакання.....
Жыцце такое цікавае!

Угару
karlson4yk

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.01.2010
Паведамленні: 123

ПаведамленнеДададзена: 16.02.11 20:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, не сьпяшайцеся да дактароў. Я таксама некалі думала, што зь іх трэба пачынаць. Ні да чаго добрага гэтага не прывяло. Адпачыць, разьвеяцца, на нейкі час выкінуць думкі пра цяжарнасьць пра галаву - гэта часта дапамагае. Я зацяжарыла, як толькі муж сказаў: "ну ўсё, давай адкладзем ненадоўга" Сьмешка
А яшчэ важна навучыцца адчуваць свой арганізм, ці спраўна жаночая частка працуе. Ёсьць такі мэтад натуральнага плянаваньня, калі адсочваеш авуляцыю па тэмпературы і вылучэньнях. Мне ён дапамог дазнацца, што ў мяне ўсё добра, што авуляцыя адбываецца, але мае свае асаблівасьці. Гэтага мне ніводзін гінэколяг не казаў раней. Пачытайце, можа, Тоні Вешлер "Жаданае дзіцё" (Желанный ребенок), там пра гэта.

Угару
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.02.11 23:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, канешне цікавае! Вунь колькі у Вас плянаў! А пра мне 29, а хачу трох - у мяне таксама была троху паніка, што першага нараджаю ў 25, а хачу шмат дзяцей, аёй-аёй, калі ж нараджаць (нават пыталася прыкладна на паперцы пісаць пляны нашай сям'і на дзесяць год наперад))))))). Мабыць таму і зацяжарыла з невялікай розніцай. Цяпер я супакоілася)). Калі ўжо другое дзіцятка на падыходзе, разумею, што час для нараджэньня карапузаў заўсёды будзе. І ў 32 і ў 35)).

karlson4yk, я б таксама не спяшалася б да дактароў. Але гэта цяпер, калі Міла (і хатнія Роды) памянялі амаль цалкам успрыманьне сябе, свайго арганізму, падыходу да здароўя. Цяпер усё інакш, і гомеапатыя, і адчуваньне сябе іншае і цяжарнасьць шмат лягчэйшая. Але перад першым дзіцёнкам насамрэч хацелася ўсё ўсё зрабіць, і ўсе аналізы, і ўсе УГД, і нават у паліклініку хадзіць хацелася... Мабыць кожнаму перыяду свае паводзіны).

Угару
Vita

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 17.02.11 23:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

karlson4yk, Наста, дзякуй, дзяўчаты.
Нашае актыўнае планаванне з сакавіка 2010 уключала і базальныя графікі, і дзённікі адчуванняў, і нават узі перад авуляцыяй. а ну й на некалькі месяцаў было і "выключэнне" галавы", і надзеі: можа, не атрымалася, а то на працы зараз такооооое...... Таму вырашана: на кансультацыю трэба.

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 21.02.11 16:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, праваслаўныя вернікі моляцца аб дараванні дзяцей пр.Іакіму і Ганне(бацькам Божай Маці).Малітва вам у дапамогу

Угару
Vita

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 22.02.11 23:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, дзякуй.

Угару
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 21.04.11 21:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Цікавы артыкул - інтэрвію з сурагатнай маці.
http://www.zviazda.by/ru/archive/article.php?id=76845&idate=2011-03-30

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 62389 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 91388 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 89021 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 179015 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 35522 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map