Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Аналізы перад плянаванай цяжарнасьцю

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 19.05.09 18:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А мой гінеколаг напрыканцы цяжарнасці спахапіўся, "успомніў" і пачаў распытваць мяне, ці хварэла ў дзяцінстве на "жаўтуху" (здаецца, гэта хвароба Боткіна). Напэўна, гэта таксама важна ведаць перад цяжарнасцю? Kasieczka, вы хварэлі? Але на што ў дзіцяці гэта ўплывае, я не дабілася: доктар вельмі спалохаўся і не прызнаўся.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 20.05.09 10:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

УГ перад цяжарнасцю мне не рабілі.

але калі пайсьці ў паліклініку і сказаць, што плануеш зацяжарыць і хочаш абсьледвацца, то некаторыя лекары робяць.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kasieczka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.09.2006
Паведамленні: 352
Адкуль: Менск, Зялёны Луг

ПаведамленнеДададзена: 20.05.09 11:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa пісаў(-ла):
А мой гінеколаг напрыканцы цяжарнасці спахапіўся, "успомніў" і пачаў распытваць мяне, ці хварэла ў дзяцінстве на "жаўтуху" (здаецца, гэта хвароба Боткіна). Напэўна, гэта таксама важна ведаць перад цяжарнасцю? Kasieczka, вы хварэлі? Але на што ў дзіцяці гэта ўплывае, я не дабілася: доктар вельмі спалохаўся і не прызнаўся.

На Боткіна я перахварэла дакладна, гады ў тры ляжала ў інфекцыйнай на Крапоткіна - з гэтага часу не люблю больніцы...
Угару
Kasieczka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.09.2006
Паведамленні: 352
Адкуль: Менск, Зялёны Луг

ПаведамленнеДададзена: 20.05.09 11:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Карацей, вырашана - раблю ўсё, што сказалі. Потым падзялюся ўражаньнямі для наступных пакаленьняў Вельмі шчасьлівы

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 20.05.09 19:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, я хадзіла перад першай цяжранасцю і казала. Праўда, не ў паліклініку, а ў цэнтар здароўя жанчын пры 2 раддоме (ці нешта такое, цяпер не існуе)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 20.05.09 20:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kasieczka пісаў(-ла):
Карацей, вырашана - раблю ўсё, што сказалі. Потым падзялюся ўражаньнямі для наступных пакаленьняў Вельмі шчасьлівы

Давайце-давайце. Наступныя пакаленьні ўжо ўдзячныя і з зацікаўленьнем сочаць. Міргаю

facebook.com/Aksana.Biazrukaja
facebook.com/Paparazzikidz.cz
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.10.09 11:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У медыцынскай шматпрофільнай дыягнастычнай лабароаторыі EML, дзе я рабіла аналіз на глікараваны гемаглабін, робяць рознага кшлатлту абследваньні і аналізы пры планаваньні цяжарнасьці. Сьпіс вельмі вялікі, таму проста падаю каардынаты гэтай лабараторыі:
Менск, вул. Акадэмічная, 26
e-mail: eml2003@tut.by
тэл. 284-16-53, 284-18-73
маб. +375 (29) 303-65-11
прац. час: 8.00-20.00, субота: 8.00-15.00

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Luba

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.01.2009
Паведамленні: 268

ПаведамленнеДададзена: 25.04.10 13:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А вось што я здавала:
1) гармоны шчотападобнай залозы (галоўны ТТГ). карэктуецца лёгка, а наступствы нескарэктаванага - бясплоддзе ці недахопы ў развіцці плода Rolling Eyes
2) палавыя гармоны (усе). тут важныя ўсе, у мяне падкачаў прагестэрон, прыходзіцца дагэтуль піць гармоны Сумнік
3) аналіз на інфекцыя, што перадаюцца палавым шляхам (іх існуе дахалеры, але асноўных штукі 4). пра лекаванне ня ведаю Ржунімагу
4) УГД (каб паглядзець эндаметрый і фалікулы, ну гэта асабісты забабон, нічым неабгрунтаваны Зьехаў з глузду )
Мне асабіста планаванне дапамагло ашчадзіць шмат часу на зацяжарванне і нядобрыя наступствы, але прадугледзіць УСЁ нерэальна... А мужу пашанцавала, што рукі мае не дайшлі такі да яго Twisted Evil Ржунімагу

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 25.04.10 21:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вось што мне рэкамендавалі спраўдзіць праз аналіз крыві напярэдадні планавай цяжарнасці ў Элеасе:
- Токсаплазма
- Герпес
- Цытамегалавірус
Яшчэ была б чырвонка, калі б я ў дзяцінстве на яе не перахварэла. Плюс - агляд генеколага са здачай мазкоў і УГД, і наведванне ўсіх вузкіх спецыялістаў, у якіх даводзілася стаяць на ўліку.

Luba

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.01.2009
Паведамленні: 268

ПаведамленнеДададзена: 25.04.10 21:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, аналізы на наяўнасць антыцелаў да чырвонкі і токсаплазмоза вельмі важныя. Але я іх не здавала, бо першай перахварэла ў дзяцінстве, а антыцелы да другога ў мяне зашкальваюць праз стасункі з "дварова-хатнімі" коткамі

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2
Старонка 2 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Чаму так важна купляць беларускае? 105 Несцерка 94427 29.11.11 1:07
Weranika Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 65116 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму дзеці так падаюць? 9 Vola 13873 30.07.09 21:34
julker Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму званіць у Беларусь так дорага???? 7 mama Halja 16150 13.02.09 10:08
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Каляровыя кніжкі - не так складана, як здавалася 26 julcik 40796 13.02.08 1:10
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map